» 
»
 

Ağrı'da 4 bölücü terör örgütü üyesi etkisiz hale getirildi

Ağrı'nın Doğubayazıt ilçesinde düzenlenen operasyonda, bölücü terör örgütü mensubu 4 terörist etkisiz hale getirildi. Operasyonda 1 güvenlik korucusu şehit oldu.

Ağrı'nın Doğubayazıt ilçesinde bölücü terör örgütü üyelerine yönelik düzenlenen terör operasyonunda 4 terörist etkisiz hale getirildi. Operasyonda bir güvenlik korucusu şehit oldu, iki güvenlik korucusu yaralandı.

Konu ile ilişkin valilikten yapılan açıklamada, 25 Eylül tarihinde Doğubayazıt ilçesinde Yaygınyurt köyü civarında bölücü terör örgütü üyeleri tarafından minibüse ateş açılması sonucunda 3 Afgan göçmenin ölmesinin ve biri ağır 7 kişinin yaralanmasının ardından İl Jandarma Komutanlığı tarafından operasyon başlatıldığı belirtildi.

Dün gerçekleştirilen operasyonda Güngören köyü mevkiinde bölücü terör örgütü üyeleri ile sağlanan sıcak temasta, bir güvenlik korucusunun şehit olduğu ve iki güvenlik koruyucusunun da yaralandığı belirtildi.

Açıklamada 4 bölücü terör örgütü mensubu teröristin etkisiz hale getirildiği aktarıldı. Bölgede, terör örgütüne yönelik operasyonun sürdüğü belirtildi.

HABERAKAR -
Facebook'ta Paylaş Twitter'da Paylaş YORUM YAZIN

YORUMLAR (0)

Bu habere henüz yorum yapılmadı.

YORUM YAZIN

* Tüm alanlar zorunludur.
: *
: *
: *
Doğrulama : *