» 
»
 

Ağrı’da eksi 25 derecede Teröre Lanet Kardeşliğe Davet yürüyüşü

Ülkece tek, yürek olunan şu günlerde, Ağrı’da sıcaklık eksi 25 derece olmasına rağmen halk sokağa inerek “Teröre Lanet Kardeşliğe Davet” sloganları ile yürüyüş düzenledi.

Dün Cuma namazı sonrasında Vali Musa Işın’ın destek verdiği ve sivil toplum kuruluşları (STK) tarafından “Teröre Lanet Kardeşliğe Davet” sloganları atılarak yapılan yürüyüşe Ağrı Valisi Musa Işın, Savcı Sayan, Ağrı vali yardımcıları, kurum müdürleri, STK temsilcileri ve binlerce vatandaş katıldı.

Milyonların akın ettiği yürüyüşte halk hep bir ağızdan ‘Ağrı teröre mezar olacak’, ‘Şehitler ölmez vatan bölünmez’, ‘Kahrolsun PKK’ sloganlarını ile sokakları inletti. Yürüyüş sonrası Abide Meydanı’nda toplanan vatandaşlara seslenen Ağrı Valisi Musa Işın, 15 Temmuz gecesi gösterdikleri kararlı ve korkusuz tavırdan dolayı Türk halkı ile bir kez daha gurur duyduğunu ifade etti.

Ağrı halkının ülkesine aşık bir topluluk olduğunun da altını çizen Işın, Ağrılıların hayatları pahasına bayraklarını ülkelerini koruyacağını, vatanın bölünmesine, devletin yıkılmasına, yıllardır süren kardeşliğin bozulmasına izin vermeyeceklerini kaydetti.

PKK bölücü terör örgütünün 32 yıldır Kürtleri ve Türkleri öldürmekte olduğunu belirten Işın, Türk ve Kürt’ün kardeş olduğunu onları birbirine düşürmek isteyen dış güçlerin 80 milyon insanı kandırmayı başaramadıklarını vurguladı. PKK’yı yok edecek, toprağın dibine gömecek olanların yine Kürtler olduğunun altını çizen Işın, PKK’nın insanlıktan çıkmış canavar hayvandan daha aşağılık bir mahluk olduğunu belirtti.

 

HABERAKAR -
Facebook'ta Paylaş Twitter'da Paylaş YORUM YAZIN

YORUMLAR (0)

Bu habere henüz yorum yapılmadı.

YORUM YAZIN

* Tüm alanlar zorunludur.
: *
: *
: *
Doğrulama : *