» 
»
 

Ağrı'da güvenlik güçleri ile teröristler çatıştı: 3 asker yaralı

Ağrı'nın Sinek Yaylasında bölücü terör örgütü ile güvenlik güçleri arasında çatışma çıktı. Çatışmada 3 asker yaralandı ve 1 terör örgütü üyesi ölü olarak ele geçirildi.

Ağrı'nın Sinek Yaylasında bölücü terör örgütüne yönelik operasyon düzenlendi. Operasyonda teröristlerin ateş açması ile birlikte çatışma meydana geldi. Çatışmada 3 asker yaralandı. 1 terörist ölü olarak ele geçirildi. Yaralanan güvenlik güçleri sağlık ekiplerinin müdahaleleriyle ambulansla Ağrı Devlet Hastanesi'ne kaldırılarak, tedavi altına alındı. Askerlerden durumu ağır olanı helikopter ile Erzurum'a sevk edildi. Bölgede geniş çaplı operasyonların devam ettiği bilgisi alındı.

Sinek Yaylasında terör örgütüne yönelik yapılan operasyonda yaralanan ve durumu ağır olan askerin üsteğmen rütbesinde olduğu öğrenildi. Gece saatlerinde helikopter ile Erzurum Eğitim ve Araştırma Hastanesi pistine indirildikten sonra sağlık ekipleri yaralı üsteğmeni ambulans ile Atatürk Üniversitesi Yakutiye Araştırma Hastanesi'ne kaldırıldı. Burada tedavi altına alınan üsteğmenin hayati tehlikesinin devam ettiği öğrenildi.

Ağrı Valiliğinden gelen açıklamada, Siney Yaylası'nda terör örgütüne yönelik yapılan operasyonda 3 güvenlik görevlisinin yaralandığı ve 1 teröristin öldürüldüğü bilgisi verildi.

HABERAKAR -
Facebook'ta Paylaş Twitter'da Paylaş YORUM YAZIN

YORUMLAR (0)

Bu habere henüz yorum yapılmadı.

YORUM YAZIN

* Tüm alanlar zorunludur.
: *
: *
: *
Doğrulama : *