Ağustos'ta 10 bin öğretmen daha alınacak

Bakan Yılmaz, 20 bin öğretmen alımı için mülakatların yapıldığını, Ağustos ayında ise 10 bin öğretmen daha alınacağını açıkladı.

Milli Eğitim Bakanı İsmet Yılmaz AK Parti Kadın Kolları Başkanlarınca Fidan Yazıcıoğlu Kültür Merkezi'nde düzenlenen sandık başkanlığı toplantısında konuştu. Eğitim kalitesini artırmak için çalıştıklarını kaydeden Yılmaz, bir yılda 30 bin derslik yaptıklarını ifade ederek daha kaliteli bir eğitim için ikili eğitimi kaldırmak gerektiğini belirtti. Başbakanın talimatıyla ikili eğitimi kaldıracaklarını ifade eden Yılmaz, bunun için 77 bin dersliğe ihtiyaç olduğunu, 15 büyükşehirde ise 55 bin derslik gerektiğini belirtti.

2019 yıl sonuna kadar 77 bin derslik yaparak Türkiye'yi ikili eğitimden kurtarmayı hedeflediklerini ifade eden Yılmaz, eğitimin kilit taşının öğretmenler olduğunu vurgulayarak öğretmen sayısını artırmak gerektiğini belirtti. 560 binden fazla öğretmen alımı gerçekleştirdiklerini kaydeden Yılmaz, bir yılda 50 bin öğretmen ataması yaptıklarını, bu yıl da 20 bin öğretmen alacaklarını ve şu anda mülakatların sürdüğü bilgisini verdi. Yılmaz "Allah nasip ederse Ağustos'tan sonra da 10 bin öğretmen alacağız. Dolayısıyla istiyoruz ki daha nitelikli öğretmenlerle evlatlarımıza daha iyi bir eğitim verelim." şeklinde konuştu.

HABERAKAR -
Facebook'ta Paylaş Twitter'da Paylaş YORUM YAZIN

YORUMLAR (0)

Bu habere henüz yorum yapılmadı.

YORUM YAZIN

* Tüm alanlar zorunludur.
: *
: *
: *
Doğrulama : *