» 
»
 

Ağustos'un son günü yurtta hava nasıl olacak?

Yapılan son değerlendirmelere göre, Orta ve Doğu Karadeniz, İç Anadolu'nun doğusu ve Doğu Anadolu'nun kuzey kesimlerinde 2-4 derece azalacak, diğer bölgelerde ise hava sıcaklıklarında önemli bir değişiklik olmayacak. Ankara, İstanbul ve İzmir başta olmak üzere illere göre hava durumu ise detaylarda...

Meteoroloji Genel Müdürlüğü'nden gelen hava tahmin raporlarına göre, Karadeniz, İç Anadolu'nun kuzeydoğusu, Marmara'nın doğusunda yerel kesimler olmak üzere sağank ve gök gürültülü sağanak yağışlı olması bekleniyor. Giresun çevreleri, Trabzon ve Artvin çevrelerinde yağışların kuvvetli olarak, Trabzon'un doğusu, Artvin'in kuzey ilçeleri ve Rize'de ise yağışların şiddetli olarak geçeceği tahmin ediliyor. Orta ve Doğu Karadeniz, İç Anadolu'nun doğusu ve Doğu Anadolu'nun kuzey kesimlerinde hava sıcaklıklarında 2 ile 4 derece azalma olması bekleniyor. Diğer kesimlerde pek bir değişiklik olmayacak. Rüzgâr, genel olarak kuzey ve kuzeydoğuda etkili olacak. Marmara'nın batısı ile Kıyı Ege, Doğu Anadolu'nun kuzey ve doğusu ile Orta Karadeniz'de kuvvetli olarak esmesi bekleniyor. Akdeniz kıyılarında ve doğu kesimlerinde ise güney, güneybatı yönlerinden hafif olarak esmesi bekleniyor.

Bazı illere göre hava sıcaklıkları ise şöyle, Ankara 29 derece parçalı ve az bulutlu, İstanbul 29 derece parçalı, az bulutlu ve aralıklı olarak sağanak ile gök gürültülü sağanak yağışlı olması, İzmir 33 derece az bulutlu ve açık olması bekleniyor. İzmir 33 derece az bulutlu ve açık olması bekleniyor. Adana 34 derece az bulutlu ve açık olması bekleniyor.

Antalya 33 derece az bulutlu ve açık, Samsun 29 derece parçalı ve ara ara çok bulutlu, öğleden sonra ise yerel bölgelerde olmak üzere sağanak yağışlı olması bekleniyor. Trabzon 27 derece parçalı ve çok bulutlu, yerel kesimler olmak üzere öğleden sonra yağışlı ve gök gürültülü sağanak yağışlı olması bekleniyor. Erzuurm 30 derece parçalı ve az bulutlu, Diyarbakır 40 derece açık ve zamanla az, parçalı bulutlu olacağı tahmin ediliyor.

HABERAKAR -
Facebook'ta Paylaş Twitter'da Paylaş YORUM YAZIN

YORUMLAR (0)

Bu habere henüz yorum yapılmadı.

YORUM YAZIN

* Tüm alanlar zorunludur.
: *
: *
: *
Doğrulama : *