» 
»
 

Aile hekimliğinde zorunlu nöbet uygulamasından vazgeçiliyor

Sağlık Bakanı Recep Akdağ, aile hekimliğinde başlatılan zorunlu nöbet uygulamasından vazgeçileceğini açıkladı.

 

Sağlık Bakanı Akdağ’ı ziyaret eden Sağlık-Sen Genel Başkanı Metin Memiş, aile hekimlerinin nöbet sorununu dile getirerek taleplerini iletti. Toplu sözleşme ile imza altına alındığı halde 112 çalışanlarına nakdi yemek parası ödenmesi hususunun hayata henüz geçmediğini de hatırlata Memiş’in taleplerini dinleyen Bakan Akdağ, açıklamalarda bulundu.

Sağlık Bakanı Recep Akdağ, baştan beri bu talebi bildiklerini ifade ederek, aile hekimlerinin zorunlu nöbet uygulamasından vazgeçileceğini belirtti. Görüşmenin ardından TBMM Plan ve Bütçe Komisyonu’nda söz konusu düzenleme de kabul edilmişti. 112 çalışanlarına nakdi yemek parası ödenmesine ilişkin de konuşan Bakan Akdağ, gerekli adımların atıldığını, bu düzenlemenin de önümüzdeki günlerde Bakanlar Kurulu’nda imzaya çıkacağını bildirdi.

Sağlık-Sen Genel Başkanı Memiş görüşmede ayrıca döner sermaye kapsamından süt izninin çıkarılmasına ilişkin düzenlemenin iptal edilmesi, yıpranma payının tüm sağlık çalışanlarını kapsaması, ek ödemelerin emekliliğe yansıtılması ve bütün sözleşmelilerin kadroya geçirilmesi konularındaki talepleri de Bakan Akdağ’a iletti. 

HABERAKAR -
Facebook'ta Paylaş Twitter'da Paylaş YORUM YAZIN

YORUMLAR (0)

Bu habere henüz yorum yapılmadı.

YORUM YAZIN

* Tüm alanlar zorunludur.
: *
: *
: *
Doğrulama : *