» 
»
 

Ailesi ceza vermek için yedi yaşındaki çocuğu ormana bıraktı

Japonya'da yaşanan akıllara durgunluk veren olayda anne ve babası tarafından ceza verilmek amacı ile ormana bırakılan çocuk hala bulunamadı. Çocuğun kaybolduğu ormanda çok sayıda vahşi hayvan olduğu bilgisi verildi.

Japonya'nın kuzeyinde yer alan Hokkaido Adası'nda yaşayan çift yoldan geçenlere taş attığı gerekçeyisle yedi yaşındaki oğullarını ders vermek amacıyla ayılarla dolu ormana bırakarak bölgeden uzaklaşıp gittiler. Bir saat sonra geri döndüklerinde ise iddia ettiklerine göre çocuklarını orada bulamadılar. Paniğe kapılan aile vakit kaybetmeden polise haber verdi. Cumartesi gününden beri kayıp olan Yamato Tanooka bulmak için geniş çaplı arama kurtarma çalışmaları başlatıldı. Polise verdikleri ilk ifadede anne ve baba çocuklarının ot toplarken kaybolduğunu söyledikleri fakat bir süre sonra gerçeği anlatarak çocuklarını ormanda bıraktıklarını söyledikleri ortaya çıktı.

Ayıların yaşam alanı haline gelen bölgede çocuğu arama çalışmalarına katılmak için 150'den fazla vatandaşın gönüllü olarak çalıştığı bildirildi. Baba, yerel basına yaptığı açıklamada parka götürdüklerinde arabalara ve insanlara taş atan oğluna ders vermek istediğini ifade edildi.  Babanın, bu yüzden onu belli bir süre korkutmak için ormanda arabadan indirdiğini ancak çok endişeli olduğunu söylediği kaydedildi.

Kayıp çocuğu arama çalışmaları havadan ve karadan büyük bir ekip ile birlikte titizlikle devam ettiriliyor.

HABERAKAR -
Facebook'ta Paylaş Twitter'da Paylaş YORUM YAZIN

YORUMLAR (0)

Bu habere henüz yorum yapılmadı.

YORUM YAZIN

* Tüm alanlar zorunludur.
: *
: *
: *
Doğrulama : *