» 
»
 

Ailesinin ölüme terk ettiği iki yaşındaki bebek şimdi okula başlıyor!

Geçtiğimiz yıl Nijerya'da ailesi tarafından inançlarına göre "Cadı" olarak adlandırdığı ve sokağa terk edilen iki yaşındaki bebek, Danimarkalı bir kadın tarafından kurtarılmıştı. Umut adı verilen çocuk bakın şimdi ne halde...

Geçtiğimiz sene Nijerya'da ailesinin cadı olduğu iddia edilerek sokağa attığı iki yaşındaki bebek, ölümün elinden Danimarkalı bir kadın sayesinde kurtulmuştu. Danimarkalı kadın tarafından sahiplenilen be Hope yani Umut adı verilen bebek, tüm dünyaya umut ışığı olmuştu.

Bir sene içerisinde müthiş bir yol alan Umut, şu sıralar oldukça iyi ve hatta okula bile başladı. Aylarca sokakta yaşam mücadelesi veren çocuğa, o sıralar bölgede gönüllü yardım hizmeti vermek için bulunan Daminarkalı Anja Ringgren Loven yardım elini uzatmıştı.

Açlıkla savaşan iki yaşındaki çocuk, yaralı ve çok kötü bir halde bulunmuştu. Umut adı verilen küçük çocuk, yardımsever Anja Ringgren Loven tarafından hastaneye kaldırılmıştı. Loven, kendi oğlu ile birlikte Hope'yi her gün ziyaret etti ve yakından ilgilendi.

Öte yandan tüm hastane masraflarını da kendi karşıladı. Loven'in yardımı sayesinde hayata geri dönen Umut'un sağlık durumu şimdi oldukça iyi. Şimdilerde okula gitmek için hazırlanıyor...

 

HABERAKAR -
Facebook'ta Paylaş Twitter'da Paylaş YORUM YAZIN

YORUMLAR (0)

Bu habere henüz yorum yapılmadı.

YORUM YAZIN

* Tüm alanlar zorunludur.
: *
: *
: *
Doğrulama : *