» 
»
 

Ailesinin ormana terkettiği küçük çocuk bulundu

6 gün önce yoldan geçenlere taş attığı için ceza vermek amacı ile ormana bırakılan sonrada bulunması için yetkililerden yardım istenen yedi yaşındaki küçük çocuk bulundu.

Japonya'nın kuzeyindeki Hokkaido Adası'nda yaşanan şok eden olayda küçük çocuk anne ve babası ile ormana gitmiş, gezileri sırasında yoldan geçen araçlara taş attığı için ailesi tarafından ceza almıştı. Aldığı ceza nedeniyle arabadan indirilip ormana bırakılan Yamato Tanooka ailesi geri döndüğünde ise orada bulunamadı. Baba birsüre oğlunu aradıktan sonra oğlunu bulamayacağını fark ederek hemen polise haber verdi. İlk ifadesinde ormanda ot toplarlarken oğlunun kaybolduğunu söylesede sonrasında gerçeği itiraf edip ceza vermek için çocuğu arabadan indirdiklerini söyledi. Günler süren arama çalışmaları nihayet sonuç verdi ve küçük çocuk orman içerisinde orduya ait bir eğitim üssünde bulundu.

İlk incelemede vücudunda herhangi bir yara izine rastlanmayan Yamato Tanooka'nın açlık ve susuzluk nedeni ile halsiz düştüğü bildirildi. Kendisine yiyecek ve su verilen yedi yaşındaki küçük Yamato hastanede yapılan kontrollerinin ardından ailesine teslim edildi. Yaşananlardan dolayı büyük üzüntü duyduğunu ifade eden baba Sankei Tanooka oğlunun bulunmasından dolayı çok sevinçli olduğunu ve küçük oğlundan özür dilediğini söyledi.

HABERAKAR -
Facebook'ta Paylaş Twitter'da Paylaş YORUM YAZIN

YORUMLAR (0)

Bu habere henüz yorum yapılmadı.

YORUM YAZIN

* Tüm alanlar zorunludur.
: *
: *
: *
Doğrulama : *