» 
»
 

Ak Parti 15. Kuruluş Yıldönümü etkinliği 14 Ağustos Pazar günü yapılacak

Yaklaşık 6500 kişinin davet edildiği Ak Parti 15. Kuruluş yıldönümü etkinliği nedeniyle düzenlenecek programın, şehitler anısına sade yapılması ve kutlama yapılmaması kararlaştırıldı.

Fetullahçı Terör Örgütü’nün 15. Temmuz darbe girişimi sırasında şehit düşenlerin anısına Ak Parti kuruluş yıldönümü etkinliklerinde bu yıl kutlamalar yapılmayacak ancak katılımın yüksek olacağı belirtiliyor. Ak Parti Genel Merkezi’nde düzenlenecek etkinliğin sade ancak geniş katılımlı olması bekleniyor.

Son gerçekleştirilen Merkez Yürütme Kurulu toplantısı sırasında bu kapsamda düzenlenecek etkinliklerin görüşüldüğü bilgisini veren Ak Parti Genel Başkan Yardımcısı Hayati Yazıcı, yaşananların dikkate alınarak hazırlandığı sadece Genel Merkez’de yapılacak bir program olduğunu dile getirdi. Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, 11. Cumhurbaşkanı Abdullah güle ve eski Başbakan Ahmet Davutoğlu dahil 6500 kişiye davetiye gönderildiğini belirten Yazıcı, Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın yazılı ve görüntülü mesajının Genel Merkeze gelen davetlilere izlettirileceğini ve ardından da Ak Parti Genel Başkanı ve Başbakan Yardımcısı Binali Yıldırım’ın birlik ve beraberlik mesajları içeren bir konuşma yapacağını bildirdi.

Ak Parti etkinliğinde partililere 15. yıla özel olarak tasarlanmış bir rozet ve hatıra pulu verileceğini de belirten Yazıcı ayrıca Pazar sabahı Ak Parti Genel Başkanı ve Başbakan Binali Yıldırım başkanlığında Genişletilmiş İl Başkanları toplantısının yapılacağı bilgisini de paylaştı. Hayati Yazıcı bu toplantının basına kapalı gerçekleştirileceğini ve FETÖ darbe girişimi sonrasında demokrasi nöbetlerinde aktif çalışan il başkanlarına ve teşkilat mensuplarına teşekkür ifadesi şeklinde olacağını belirtti.

Saygı duruşu ve İstiklal Marşı ile Ak Parti Genel Merkezi’nde Pazar günü saat 17.00’de başlayacak olan 15. Kuruluş etkinliği kapsamında sinevizyon gösterileriyle Ak Parti’nin 15 yıllık öyküsüne yer verilecek ve aynı şekilde bir fotoğraf sergisi ile bulunacak.

HABERAKAR -
Facebook'ta Paylaş Twitter'da Paylaş YORUM YAZIN

YORUMLAR (0)

Bu habere henüz yorum yapılmadı.

YORUM YAZIN

* Tüm alanlar zorunludur.
: *
: *
: *
Doğrulama : *