» 
»
 

AK Parti Murediye İlçe Başkanlığı'na el bombalı saldırı

Gece saat 03:00 civarında Van'ın Muradiye ilçesinde bulunan AK Parti İlçe Başkanlığı binasının bombalandığı bildirildi. Saldırı sırasında binada kimsenin bulunmaması ise olası bir faciayı önledi.

AK Parti Muradiye İlçe Başkanı İbrahim Vanlı'nın yaptığı açıklamaya göre gece saat 03:00 sıralarında meydana gelen bombalı saldırıda binada kimse bulunmuyordu. Yarım saat gecikmeli olarak haber aldıklarını belirten Vanlı, binanın alt katında bulunan fırında çalışanların patlama sesini duyduklarını, ancak ne yapıldığı göremediklerini dile getirdi.

Açıkyol mahallesinde bulunan evinden güvenlik güçlerinin kendisine bilgi vermesi sonrasında ilçe başkanlığı binasında geldiğini belirten Vanlı, patlama olan bölümde kamera arızası nedeniyle görüntü alınamadığını ifade ederek, kameraların yeni kurulmakta olduğunu bildirdi. İç bölümdeki kameralardan görüldüğü kadarıyla el bombası atıldığını bildiren Vanlı, çalışanların mutfak olarak kullandıkları kısma kadar bombanın geldiği bilgisini paylaştı.

İlçe Gençlik Kolları Başkanının evine de bir süre önce bernez bir saldırının gerçekleştirildiğini hatırlatan Vanlı, "Orada da söylediğimiz gibi şimdi de söylüyoruz. Biz yılmayacağız, bu namussuzluktur. Bunlar hiçbir şekilde Kürt halkının temsilcileri değildir. Çünkü Kürt halkı bu kadar alçak değildir." şeklinde konuştu.

Vanlı, bir syasi partiyi bombayla sindiremeyeceklerini ifade ederek, yılmayacaklarını, hakikatin arkasından gideceklerini belirtti. Vanlı ayrıca " Kürt halkının örfünü adedini geleneğini göreneğini bunlara mal etmeyeceğiz, bunlar böyle bilinsin. Yine söylüyorum, birileri bunlara dur diyecek. Bu da halkın tepkisiyle olacak. Bu işler sadece güvenlik güçleriyle olmuyor. Halk ayaklanacaktır, göreceksiniz." ifadelerini kullandı.

HABERAKAR -
Facebook'ta Paylaş Twitter'da Paylaş YORUM YAZIN

YORUMLAR (0)

Bu habere henüz yorum yapılmadı.

YORUM YAZIN

* Tüm alanlar zorunludur.
: *
: *
: *
Doğrulama : *