» 
»
 

AK Parti Tekirdağ İl Başkanı Ahmet Akçay görevinden istifa etti

Ak Parti Tekirdağ İl Başkanı Ahmet Akçay açıklamalarına göre 12 Haziran 2014 tarihinde başladığı görevini daha iyi yerine getirebilmek adına bazı taleplerde bulunduğunu belirtti. Taleplere olumlu bakılmamasının ardından ise görevinden istifa etti

AK Parti Tekirdağ İl Teşkilatı’nın yeni binasında basın toplantısı düzenleyen Ahmet Akçay, ortalama 2 senedir yürüttüğü İl Başkanlığı görevinden daha iyi olabilmek veya daha iyi icraat yapabilmek için genel merkezden bazı taleplerde bulundu. Buna sıcak bakılmaması durumunda ise bu şartlar altında görev yapmaya devam etmeyeceğini ve bu yüzden affını talep ettiğini söyledi. Akçay, milletvekili veya büyükşehir belediye başkanı olmak için bu yolda devam edeceğini söyledi.

Akçay, konuşmasına “2014 yılının 12 Haziran tarihinde Kurucu Genel Başkanımız, o tarihin Başbakanı fakat şimdinin Cumhurbaşkanımızın layık görmesi sonucu bu onurlu görevi devraldık ve çok şükür bugünümüze kadar alnımızın akıyla getirmeye çalıştık. İki senedir de yaptığımız bu görevi nihayet sona erdirdiğimi kamuoyuna duyurmak istiyorum” sözleriyle devam etti.

Gazetecilerin sorularını da cevapsız bırakmayan Ahmet Akçay, bu süreçte AK Parti Tekirdağ İl Teşkilatı yönetimin de istifasının istenebileceğini belirterek “Elimden gelenin daha iyisini yapabilmek için bazı taleplerde bulundum. Genel Merkez Teşkilat Başkanımızın bu taleplere olumlu bakmadığını düşündüğüm için de bu şartlar altında göreve devam etmemin uygun olmayacağını düşünerek görev yapmamın uygun olmayacağını düşündüm. Genel merkezden affımı talep ettim” diye konuştu.

HABERAKAR -
Facebook'ta Paylaş Twitter'da Paylaş YORUM YAZIN

YORUMLAR (0)

Bu habere henüz yorum yapılmadı.

YORUM YAZIN

* Tüm alanlar zorunludur.
: *
: *
: *
Doğrulama : *