» 
»
 

Akçakale'de fiyasko! Lokantada kaçak et ile kedi eti ele geçirildi

Suriyeli sığınmacıların işletmesini yaptığı baraka şeklideki lokantada kaçak kesilmiş 400 kg et ile kedi eti ele geçirildi.

Akçakale Belediyesi zabıta ekipleri tarafından yapılan denetimler sırasında Suriyeli işletmecilerin işlettiği bir lokantada kaçak kesildiği belirlenen 400 kilogram et ile kedi eti ele geçirildi. Belediyeden yapılan açıklamaya göre, Suriyeli sığınmacıların kaldığı Süleyman Şah Konaklama Tesisi yakınlarında yer alan Suriyeli sığınmacıların işlettiği dört iş yerinde zabıta ekipleri denetim yaptı.

Zabıta ekipleri, Suriyeli sığınmacıların işlettiği bir lokantada kedi eti, deri ve ayakları ile kaçak kesilmiş 400 kilogram et ele geçirdi. Etlere el koyan ekipler, iş yerlerini mühürledi, baraka türü olan iş yerlerini de kaldırdı.

Akçakale Belediye Başkanı Abdülhakim Ayhan yaptığı açıklamada, halkın sağlığının önemli olduğunu belirterek, zabıta ekiplerinin denetimlere aralıksız olarak devam edeceğini, bugün yapılan denetimlerde halk sağlığını tehdit eden yaklaşık 400 kilogram et ve balığın imha edileceğini, Suriyelilerin lokanta olarak faaliyet gösterdikleri barakalar kaldırılarak haklarında yasal işlem başlatıldığını dile getirdi.

HABERAKAR -
Facebook'ta Paylaş Twitter'da Paylaş YORUM YAZIN

YORUMLAR (0)

Bu habere henüz yorum yapılmadı.

YORUM YAZIN

* Tüm alanlar zorunludur.
: *
: *
: *
Doğrulama : *