» 
»
 

Akciğer kanserinde umut... Yüzde 90 başarı sağlanıyor

Akciğer kanseri tedavisinde uygulanan radyasyon yöntemi hastalığın tedavisinde yüzde 90 başarı sağlıyor. Yeni yöntemle Stereotaktik Ablatif Beden RKadyoterapisini içeriyor

Tıpta çığır açan yeni bir yöntem Akciğer tedavisinde yüzde 90 oranlarında başarıyı da beraberinde getiriyor. Erken teşhis ile uygulanan yöntem yoğun radyasyon içeriyor ve bu da hücrelerdeki kanseri temizliyor. Stereotaktik Ablatif Beden Radyoterapisi ile yapılan yöntem akciğer hastalarının umudu oldu. Türk Rasyasyon onkolojisi Derneği Başkanı Prof. Dr. Esra Kaytan Sağlam erken teşhiste hayat kurtarmaya yönelik olan yöntemin başarı oranının yüksek seviyelerde olduğunu söyledi. Stereotaktik Ablatif Beden Radyoterapisi yöntemi Akciğerdeki 3 santimetreden küçük kitlelere uygulanabiliyor. Tedavisinin yaklaşık bir hafta sürdüğü yöntemde erken teşhis durumunda hastalık kontrol altına alınabiliyor. 

CERRAHİ YÖNTEMLE AYNI SONUCU VERİYOR

Prof. Dr. Esra Sağlam Akciğer kanserinin genel olarak yaş ve diğer hastalıklarla da ilişkili olarak ortaya çıkabileceğini ifade ederek hedef noktaya uygulanan Stereotaktik Ablatif Beden Radyoterapisi ile kanserli hücrelerin yüzde 90 oranında yok edildiğini söylüyor. Bu yöntem aynı zamanda akciğer hastalarında en son çare olarak uygulanan cerrahi yöntemlerle de aynı sonucu veriyor. Zamanında yapılacak bir müdahale ile aynı yöntemle Akciğer hastalarını yüksek başarıyla tedavi etmek mümkün oluyor. 

HABERAKAR -
Facebook'ta Paylaş Twitter'da Paylaş YORUM YAZIN

YORUMLAR (0)

Bu habere henüz yorum yapılmadı.

YORUM YAZIN

* Tüm alanlar zorunludur.
: *
: *
: *
Doğrulama : *