» 
»
 

Akdeniz sularında 400 göçmen! Somalili göçmenler aranıyor

Mısır'dan İtalya'ya gitmek için mücadele eden Somalili göçmenler Akdeniz sularında... Aşırı derecede yük dolu olan teknenin dayanamayıp ters dönmesi ile 400 Somalili göçmen Akdeniz sularına daldı. 29'u kurtarılabildi. İşte detaylar...

Somali'nin Mısır Büyükelçisi'nin yaptığı açıklamalar doğrultusunda, Mısır'dan İtalya'ya kaçak şekilde göçmek isteyen yaklaşık 400 kişinin 4 ayrı tekne ile deniz yolculuğuna başladıkları fakat bütün teknelerin yerle bir olmasıyla 400 Somalili göçmenlerin boğularak hayatlarını kaybettikleri düşünülüyor. Yola çıkan 4 teknenin de İtalya'dan Mısır'a gitmek için Akdeniz sularında oldukları söylendi.

Gelen açıklamalara göre sabah saat 10.00 sıralarında ayrı ayrı tekneler ile yola çıkan 400 göçmenden sadece 29'una ulaşılabildiği, diğer göçmenlere ulaşılamadığı kayıt edildi. Akdeniz sularında hayatlarını kaybetmiş oldukları düşünülüyor. Ancak arama kurtarma çalışmaları tek bir yaşam umudu için devam ediyor. Somali Elçiliği olayla ilgili açıklamalarında, bu olayı doğruladığını, yaklaşık 400 göçmenin Akdeniz sularında teknelerinin alabora olması ile battığını ve 400 kişiden şu ana kadar yapılan arama kurtarma çalışmalarında 29'una ulaşılabilindiğini vurguladı. Bu olay ile yakından ilgileneceğini de ekledi.

Geçen Sene de Akdeniz Sularında Binlerce Göçmen Can Vermişti...
2015 yılının Nisan ayında da Akdeniz suları yine göçmenler için mezara dönüşmüştü. Takvimler 19.04.2015'i gösterdiğinde Libya açıklarında bulunan bir göçmen teknesi batmış ve 700'den fazla göçmen hayatını kaybetmişti. Bu olaydan tahminen bir hafta öncesinde de yine Akdeniz sularında yine bir göçmen teknesinde 400 kişi can vermişti.

HABERAKAR -
Facebook'ta Paylaş Twitter'da Paylaş YORUM YAZIN

YORUMLAR (0)

Bu habere henüz yorum yapılmadı.

YORUM YAZIN

* Tüm alanlar zorunludur.
: *
: *
: *
Doğrulama : *