» 
»
 

Akdeniz'de bir facia daha

Birleşmiş Milletler'in yaptığı açıklamada, Akdeniz'de alabora olan 2 teknede bulunan toplam 250 göçmenin kaybolduğunu bildirildi.

Geçtiğimiz haftadan bu yana 400'e varan göçmenin boğulduğu Akdeniz'de bugün yeni bir facia daha gerçekleştiği duyuruldu.. Birleşmiş Milletler, iki teknenin alabora olduğunu ve 250'i göçmenin kaybolduğunu duyurdu. Dün Libya açıklarında batan bir mülteci teknesinden yedi kişi kurtarıldığı, 113 göçmenin hayatını kaybettiği belirlenmişti. Öte yandan altı kişinin sahil güvenlik ekiplerince kıyıya çıkarılabildiğini açıkladı. 132 göçmenle Akdeniz'e açılan bir diğer bottan ise 50 göçmen kurtarıldı.
Sadece geçtiğimiz haftadan bu yana, İtalya sahil güvenlik güçleri ve gönüllülerin kurtardığı göçmen sayısının 7 bin 500 civarında olduğu tahmin ediliyor.
Geçtiğimiz haftalarda Uluslararası Göç Örgütünün açıklamasında, ocak ayı ile nisan ayları arasında Avrupa’ya geçme için Akdeniz’e açılan 1089 göçmenin hayatını kaybettiğini duyurmuştu.
İtalyan haber kanalları , dünyanın en yoğun mülteci rotası olarak bilinen Akdeniz'de, mültecilerin bulunduğu, 80 kişiyi taşıyan bir botun battığını bildirdi.. İtalya tarafından doğrulanan olayda yaklaşık 80 mültecinin hayatını kaybettiği düşünülüyor.

HABERAKAR -
Facebook'ta Paylaş Twitter'da Paylaş YORUM YAZIN

YORUMLAR (0)

Bu habere henüz yorum yapılmadı.

YORUM YAZIN

* Tüm alanlar zorunludur.
: *
: *
: *
Doğrulama : *