» 
»
 

Akdeniz'de fırtına ve kar yaşamı olumsuz etkiledi

Mersin'in Mut İlçesinde etkisini gösteren kar ve Hatay ile Osmaniye'deki fırtına hayatı olumsuz etkiledi.

Mersin Mut'ta çarşamba günü öğle saatlerinde başlayan ve etkisini halâ sürdüren yağışlardan dolayı ilçe merkezinde kar kalınlığı 50 santimetre, kırsalda ise yaklaşık 1,5 metre olarak ölçüldü. Evinin etrafında kar temizliği yapan ilçe sakinlerinden Alaaddin Buçak, 3-5 yılda bir ilçeye kar yağdığını belirterek, bu kar yağışının kendisinin şahit olduğu 50 yılın en yoğun yağış olduğunu ve uzun zamandır böyle bir kış yaşamadıklarını dile getirdi.

Belediye ekiplerinin kar yağışından dolayı kapalı olan 71 mahallede kar temizleme çalışmasının sürdüğü bildirildi. Mersin Meteoroloji Müdürlüğü yetkilileri, kar yağışının yarın öğle saatlerinden sonra etksiini kaybedeceği belirtiliyor.

OSMANİYE VE HATAY'DA FIRTINA

Osmaniye'de dünden bu yana etkili olan fırtınadan dolayı bazı iş yerlerinin talelaları zarar görürken, telefon direkleri de hasar aldı. Öte yandan büyük reklam panoları devrildi. Issızca köyünde ise Mehmet Aydon'a ait içinde 50 küçükbaş hayvanın yer aldığı ahırın çatısında çökme meydana geldi.

Hatay'da yaklaşık 3 buçuk yıldır İskenderun Körfezi'nde demirli olarak bulunan ve üzerinde 25 milyon avroluk haciz olduğu öğrenilen 193 metre uzunluğunda, 33 bin grostonluk İngiltere bayraklı Aqua Hercules isimli gemi, ilçede 2 gündür şiddetini artırarak sürdüren fırtınadan dolayı körfez açıklarına sürüklendi.

HABERAKAR -
Facebook'ta Paylaş Twitter'da Paylaş YORUM YAZIN

YORUMLAR (0)

Bu habere henüz yorum yapılmadı.

YORUM YAZIN

* Tüm alanlar zorunludur.
: *
: *
: *
Doğrulama : *