» 
»
 

Akdeniz'i kana bulayacaklardı! 4 terörist yakalandı

Kuzey Irak'tan Türkiye'ye giriş yaparak Mersin'e gelen ve Akdeniz'de bombalı eylem hazırlığında oldukları belirlenen 4 terör örgütü üyesi terörist yakalandı.

Kuzey Irak'tan Türkiye'ye giriş yapıp Mersin'e gelen ve Akdeniz bölgesinde bombalı eylem hazırlığında oldukları belirlenen 4 terörist yakalandı. Teröristlerle birlikte 6,5 kilogram plastik patlayıcı ile örgüte ait çok sayıda dökümanla birlikte ele geçirildi.

Edinilen bilgilere göre, Mersin İl Emniyet Müdürlüğü'ne bağlı Terörle Mücadele Müdürlüğü ekipleri, bölücü terör örgütüne yönelik operasyonlarını sürdürüyor. Son günlerde özellikle Ege ve Akdeniz bölgesinde bombalı eylem yapmak isteyen bölücü terör örgütü üyesi teröristlerın bazı ilçelerde yapılanmaya çalıştıkları tespit edildi. Bu nedenle emniyet güçleri özellikle bu bölgelerde çalışmalarını artırdı ve teröristlere göz açtırmamaya devam ediyor.

Mersin polisi, son olarak 2 hafta önce yaptığı operasyonda bombalı eylem hazırlığındaki 4 bölücü terör örgütü mensubu teröristi kıskıvrak yakaladı. Ekipler, teröristlerle birlikte 6,5 kilogram plastik patlayıcı ile örgüte ait çok sayıda döküman ele geçirildi. Bugün emniyetteki ifadeleri tamamlanan 4 teröristin Akdeniz bölgesinde bir yerde bombalı eylem yapacakları belirlendi. Teröristler emniyetteki ifadelerinin ardından adliyeye sevk edildi.

HABERAKAR -
Facebook'ta Paylaş Twitter'da Paylaş YORUM YAZIN

YORUMLAR (0)

Bu habere henüz yorum yapılmadı.

YORUM YAZIN

* Tüm alanlar zorunludur.
: *
: *
: *
Doğrulama : *