Akıllı telefon pazarında Türkiye 1. sırada

Akıllı telefon pazarında Türkiye başı çekiyor. Teknolojinin hayatımıza girdiğinden beri her alanda akıllı telefonlara ihtiyaç artıyor. Akıllı telefonların satışında ise Türkiye her zaman olduğu gibi yine önde.

Hayatımızın her evresinde teknoloji olunca elbette ki akıllı telefonları es geçmek mümkün olmuyor. Teknoloji günden güne gelişim göstermekte ve her alanda bizlere kolaylık getirmektedir. Tabiki teknoloji gelişince akıllı telefonlara olan rağbet te ister istemez artıyor. Bugün piyasada her bütçeye göre akıllı telefon bulmak artık kolay. Farklı markaların ve modellerin her kesime hitap ettiği bir telefonu var. Türkiye ise diğer ülkelere nazaran teknoloji gelişiminde. özellikle de akıllı telefonlarda bir adım önde bulunuyor. Açıklanan satış rakamları da bunu zaten desteklemekte. Teknolojik araştırmalarıyla ünlü özellikle akıllı telefon araştırmaları yapan GFK şirketi satış rakamlerını açıkladı. Açıklamada Türkiye'nin 2016 ve 2017 yıllarında geçtiğimiz yıllara oranla daha fazla satışı gerçekleştirdiğini belirtti. Yani Türkiye her yıl akıllı telefon satışını katlayarak artırıyor. 2016 yılında Türkiye'de 12.5 milyon civarı akıllı telefon satışı yapılırken bu satışların yaklaşık yüzde 94'ü 4.5 G uyumlu olanlardan oluşuyor. 4.5 G birinci yılda olmasına rağmen ülkemizde satışta başı çekiyor. 

BÜYÜK EKRANLILARDA SATIŞLAR DAHA FAZLA

Türkiye'de 2016 yılı itibariyle 12.5 milyon telefonun yaklaşık yüzde 47'si 5 inçten büyük ekran boyutuna sahip bulunuyor. Bu boyutlu telefonlar kullanıcıların gözüne daha rahat hitap ettiği için haliyle satışları da yüksek rakamlarla ifade ediliyor. Aynı zamanda kullanıcılar dahili depolama miktarına da bakıyor. Bu miktarın fazla olması yine cezbeden özelliklerden oluyor. 

SATIŞ RAKAMLARI ARTIYOR

2017 yılının 2. ayı itibariyle 1.9 milyon akıllı telefon satışıyla ilgili gerçekler var. Bu oranları karşılaştırma yapacak olursak yine yılın aynı dönemine göre yüzde 8 dolayında bir düşüşü de gözler önüne seriyor. İleriki ayları hesaba kattığınızda telefon satışlarının artacağı öngörülüyor. Türkiye'de akıllı telefon satışları her geçen gün artmaya devam ettiği gerçeği hakim durumda madalyonun diğer tarafında ise farklı bir gerçek yatıyor. o da telefon alırken genelde pahalı olanı tercih ediyoruz 2017 yılı itibariyle yeni telefon satış rakamları yayınlandığında yine Türkiye'nin açık ara önde olacağına dair şüphe de bulunmuyor. 

HABERAKAR -
Facebook'ta Paylaş Twitter'da Paylaş YORUM YAZIN

YORUMLAR (0)

Bu habere henüz yorum yapılmadı.

YORUM YAZIN

* Tüm alanlar zorunludur.
: *
: *
: *
Doğrulama : *