Akıllı telefonlar uzaktan müdehaleyle kullanılamaz hale gelecek

İphone telefonlarda kullanılmakta olan ve akıllı telefonu çalınan şahıslara telefonlarına uzaktan müdehalede bulunabilme imkanı sağlayan özelliğin Androidlerde de kullanılabilmesi için düğmeye basıldı.

Kaybolan, unutulan hatta çalınan akılla teledonlarınız için artık üzülmeye son iPhone'larda  uzun zamandır kullanılmakta olan Cihaz Yöneticisi özelliğinin Android telefonlarada eklenmesi ile telefonlardaki çalınma eyleninmim önüne geçilebileceği umut ediliyor. Bu muhteşem özellikle internet aracılığı ile web uygulamasına girerek cihazın nerede olduğunu görebiliyor, hatta telefonun çalmasını mümkün kılabiliyor ya da isterseniz telefonunuzun eline geçtiği kişi ile ana ekrandan üzerine göndereceğiniz bir mesaj yardımı ile iletişime geçebiliyorsunuz. Aynı zamanda cihaz kötü amaçlı kişilerin eline geçtiğinde yeni eklenmesi planlanan özellik sayesinde telefonu uzaktan kontrol altına alarak brick edilebilecek.

Bu özellik tefonuna ulaşma imkanının olmadığı şahıslar için telefondaki verilerinin kötü niyetli kişilerin eline geçmesini engelleyecek. Yapılan işlem sonucunda cihazda bulunan tüm veriler sıfırlanacak ve telefonu elinde bulunduran kişi hiç bir şekilde telefon bilgilerine erişim sağlayamayacak. Henüz tamamlanmayan bu özellikle ilgili detayların yakında açıklanarak hizmete sunulması bekleniyor.

HABERAKAR -
Facebook'ta Paylaş Twitter'da Paylaş YORUM YAZIN

YORUMLAR (0)

Bu habere henüz yorum yapılmadı.

YORUM YAZIN

* Tüm alanlar zorunludur.
: *
: *
: *
Doğrulama : *