» 
»
 

Akıncı yedek meydan statüsüne düşürülerek Mürted oldu

Başkent’te bulunan 4. Ana Jet Üs Komutanlığı, Hava Kuvvetleri Komutanlığı tarafından yedek meydan statüsüne düşürüldü ve bünyesindeki filo komutanlıkları lağvedildi.

1 Eylül’de “2016-2017 Uçuş Eğitim Yılı” açılışını Hava Kuvvetleri Komutanı Orgeneral Abidin Ünal F-16 uçuşuyla gerçekleştirdi. Hava Kuvvetleri Komutanlığı, internet sitesi üzerinden yaptığı açıklamada uçuşun, Kazan’da bulunan “Mürted Hava Meydan Komutanlığı”ndan yapıldığı belirtildi. Bu vesileyle 4. Ana Jet Üs Komutanlığı’nın isminin de Mürted Hava Meydan Komutanlığı olarak değiştirildiği duyurulmuş oldu. 1993 yılında Akıncı 4. Ana Jet Üssü Komutanlığı olarak adı değiştirilen ve adını 1968 yılında bir görev uçuşu sırasında şehit olan Kurmay Albay Erol Akıncı’dan alan Üs komutanlığı, artık Mürted Meydan Komutanlığı oldu.

F-16 ile Eskişehir’de bulunan 1. Ana Jet Üs Komutanlığı’na giden Orgeneral Ünal, geleneksel olarak her uçuş eğitim yılının ilk gününde gerçekleştirilen kurban kesim törenine Muharip Hava Kuvvetleri Komutanı Orgeneral Hasan Küçükyüz ile birlikte katıldı ve ardından yine kullandığı F-16 ile Konya’daki 3. Ana Jet Üs Komutanlığı’na geçti.

Orgeneral Ünal buradaki birlikleri de ziyaret ederek bir konuşma yaptı. Ünal, Türkiye’nin egemenliği için Hava Kuvvetleri Komutanlığının vazgeçilmez olduğunu, son dönemlerde özellikle kazandığı kabiliyetlerini de kullanarak başta teröristlerle mücadele harekatı olmak üzere başarılı görevler icra ettiklerini ifade etti. Orgeneral Ünal, karşı karşıya olduğumuz durumu bir vekalet savaşı olarak nitelendirerek, kurgulanmış olan bu oyunun taşeronlarının ise PKK ve uzantıları, DAEŞ ve FETÖ olduklarını belirtti.

HABERAKAR -
Facebook'ta Paylaş Twitter'da Paylaş YORUM YAZIN

YORUMLAR (0)

Bu habere henüz yorum yapılmadı.

YORUM YAZIN

* Tüm alanlar zorunludur.
: *
: *
: *
Doğrulama : *