» 
»
 

AKOM'dan kritik uyarı! Hafta sonu hava nasıl olacak?

Meteoroloji Genel Müdürlüğünden yapılan son dakika açıklamasına göre, İstanbul'da aralıklı olarak yağış bekleniyor. Hafta sonu ise Marmara ile Ege'de sağanak yağış olacak. AKOM'dan gelen uyarıya göre ise yağışların İstanbul il genelinde etkili olacağı tahmin ediliyor.

İstanbul'da hafta sonu çok kuvvetli şiddetli sağanak yağışlar olması tahmin ediliyor. Meteoroloji Genel Müdürlüğünden yapılan açıklamalara göre, İstanbul'da bugün aralıklarla yağış olması bekleniyor. Cumartesi ve pazar günleri ise Ege ile Marmara bölgelerinde sağanak yağış olacak. AKOM'dan yapılan uyarıda ise yağışların İstanbul il genelinde etkili olacağı tahmin ediliyor.

İstanbul'da cumartesi günü Avrupa yakasında, pazar günü ise Anadolu yakasında ağırlıklı olmak üzere çok kuvvetli ve yer yer şiddetli ve gök gürültülü sağanak yağış olması bekleniyor. Tekirdağ ve Kırklareli çevresinde de Cumartesi günü sağanak yağışlar etkili olacak. Yağışların özellikle Demirköy, Vize, Saray ve Çerkezköy'ün olduğu doğu ilçelerinde etkisini gösterecek.

Çanakkale'nin doğu kesimlerindeki Lapseki, Gelibolu, Çan, Biga, Yenice ve Balıkesir'in kuzeyindeki Bandırma, Erdek ile Gönen ilçelerinde de hafta sonu kuvvetli yağış olması bekleniyor. Bu bölgelerdeki vatandaşların, sel, su baskını ve ulaşımda aksama gibi olumsuzluklara karşı tedbirli olmaları gerektiği bildiriliyor.

HABERAKAR -
Facebook'ta Paylaş Twitter'da Paylaş YORUM YAZIN

YORUMLAR (0)

Bu habere henüz yorum yapılmadı.

YORUM YAZIN

* Tüm alanlar zorunludur.
: *
: *
: *
Doğrulama : *