» 
»
 

Akrabası tarafından öpülen çocuk uçuk virüsü kaptı!

Bu yılın başlarında bir yakınının öpmesi sonucunda uçuk virüsü kaptı ve virüs tarafından yüzü adeta yara ile kaplandı.

Daily Mail'in haberine göre henüz 3 yaşında olan Sienna Duffield, bu senenin başlarında bir akrabasının yüzünden öpmesi sonucunda uçuk virüsü kaptı. Virüsten dolayı neredeyse bütün yüzünde uçuk çıkan küçük kızın yaraları sürekli kaşınıyor ve kanıyordu. Ailesi her gün çarşaflarını kandan dolayı değiştiriyorlardı. Sürekli ağlayan ve canı yanan Duffield'i sakinleştirmek ailesi için çokta kolay değildi.

Aile, küçük kızlarının durumundan endişelenince bir hastaneye başvurdu. Doktorlar yaptığı araştırmalar sonucunda Duffield'e egzama teşhisi konuldu. Ancak asıl rahatsızlığı sonradan ortaya çıktı ve antibiyotikler sonrasında sağlığına kavuştu. Sienna'nın annesi Savina French Bell, kızının yaşadığı bu kötü durumu başka çocukların da yaşamaması için açıklamalarda bulundu.

Kızı Sienna'nın yüzünün resmen bir asite mağruz kalmış gibi göründüğünü, ağzında, yanaklarında ve gözlerinin üstü dahil yüzünün neredeyse tamamına kadar yayılan bu virüsün, çocuğunun yemek yemesini de engellediğini söyledi. 8 ay kadar bu kabusu yaşadıklarını söyleyen anne, çocuğunun kıyafetlerinde ve çarşaflarında hep kan lekesi olduğunu, onu zamanında koruyamadıkları için artık dışarıya çıkarmaya bile korkacak duruma geldiklerini dile getirdi.

Çocuğunun yaşı küçük olduğu için kaşımasına da engel olamadığını belirten anne, kızının kaşıntıdan dolayı yüzünü koltuklara ve masaya heryere sürttüğünü söyledi. Denedikleri hiçbir ilacın çare etmediğini ve yüzünün daha da kötü duruma geldiğini dile getirdi. Artık yemek yiyemediği için hastaneye kaldırılan küçük Sienna'nın, yüzündeki yaraların egzamadan dolayı değil, dudağında uçuk olan bir akrabasının kızını öptüğünü hatırladı.

Bu öpücükten sonra yaraların çıktığını hatırlamış ve doktorlar yayılan bu uçuk virüsüne karşı kremler ile antibiyotikler verdikten sonra uçukların yavaş yavaş iyileştiğini görmüşlerdir. Kızının eski sağlığına ve görünümüne kavuşması ile yaşadıkları korkunç günlerden kurtulan anne Savina, kimsenin çocuğunuzu öpmek isteyenlere izin verirken tekrar tekrar düşünmeleri gerektiğini ifade etti.

HABERAKAR -
Facebook'ta Paylaş Twitter'da Paylaş YORUM YAZIN

YORUMLAR (0)

Bu habere henüz yorum yapılmadı.

YORUM YAZIN

* Tüm alanlar zorunludur.
: *
: *
: *
Doğrulama : *