» 
»
 

Aksaray merkezli 8 ilde FETÖ/PDY operasyonu: 13 kişi tutuklandı

Aksaray ve Kahramanmaraş'ta terör örgütü FETÖ'ye ve PDY'ye yönelik yapılan geniş çaplı operasyonlar kapsamında daha önceden gözaltına alınıp serbest bırakılan 21 kişiden 13 kişinin tutuklanmasına karar verildiği açıklandı.

Aksaray merkezli 8 ilde düzenlenen operasyonlarda 21 kişinin adli kontrolden geçmesi halinde serbest bırakılmasının ardından, 7 kişi Aksaray'dan, 1 kişi Konya'dan, 1 kişi Malatya'dan ve1 kişi İzmir'den olmak üzere serbest bırakılan kişiler yeniden gözaltına alındılar. Gözaltına alınmalarının ardından adliyeye sevk edildiler. Gözaltına alınanlardan Erol D., Duran G., Fatih Ö., Ramazan Furkan Ö., Nurettin E., Sadık Asaf S., Ali Fuat Ö., Fatih V. ve Abdulmenaf K.'nın ifadelerinin ardından adliyeye sevk edilmesinden sonra mahkemece çıkan kararla tutuklanarak cezaevine gönderildiler.

Aksaray'da 22 Nisan'da yapılan operasyonlarda FETÖ, PDY üyesi olmak ve PKK terör örgütüne finansman sağlamak iddialarıyla 35 kişi gözaltına alınmıştı. Öncesinde ise adliyeye sevk edilmiş 32 kişiden 2 kişi tutuklanmıştı. 9 kişi serbest bırakılmıştı ve 21 kişinin ise adli kontrolden sonra serbestliğine karar verilmişti. Kahramanmaraş merkezli 3 ilde FETÖ/PDY operasyonları sonrasında 10 kişi yakalandı. Bunlardan 3 kişi tutuklandı ve 7 kişininde adli kontrolüne karar verildi. PKK terör örgütüne yönelik geniş çaplı operasyonların hız kesmeden devam edileceği de söylendi.

HABERAKAR -
Facebook'ta Paylaş Twitter'da Paylaş YORUM YAZIN

YORUMLAR (0)

Bu habere henüz yorum yapılmadı.

YORUM YAZIN

* Tüm alanlar zorunludur.
: *
: *
: *
Doğrulama : *