» 
»
 

Aksaray’daki cinayette şok gelişme zanlı iş arkadaşları çıktı!

Aksaray’da işlenen cinayetlerin zanlısı Savaş Demirtaş (26) yapılan operasyonla yakalanarak tutuklandı. Birer gün arayla öldürülen, boğazları ve organları kesilmiş olan iki kişinin katil zanlısının kurbanın iş arkadaşları olduğu ortaya çıktı.

24 Aralık’ta Aksaray Laleli mahallesinde 26 yaşındaki Kadir Ç. bir tarlada boğazı ve bir organı kesilmiş ve öldürülmüş halde bulunmuştu. 25 Aralık tarihinde ise Tuzlusu mevkiinde 21 yaşındaki İmdat Tayfur D. yine aynı şekilde boğazı ve aynı organı kesilerek öldürülmüş halde bulunmuştu. Mehmetçik İlkokulu Yolu’nda, yoldan geçen vatandaşların kanlar içinde yatmakta olan bir kişiyi görmesi üzerine polise olayı ihbar etmesi ile ortaya çıkan cinayette, öldürülen kişinin süt fabrikasında çalışmakta olan evli 26 yaşındaki Kadir Ç. olduğu belirlenmişti.

Aksaray’da iki gün üst üste meydana gelen olaylardan sonra cinayet zanlısı 26 yaşındaki evli ve iki çocuk babası Savaş Demirtaş, yapılan operasyonla yakalanırken, emniyetteki dün sorgulandı. Daha sonra saat 23.00’de Aksaray Adliyesine sevk edilen Demirtaş, 3,5 saat süren mahkemenin ardından tutuklanarak cezaevine gönderildi. Demirtaş’ın katil zanlısı iki kurbanın iş arkadaşı olduğu ortaya çıkarken "3 kişiyi daha öldürüp teslim olacaktım" dediği öğrenildi. Katil zanlısı cinayetleri, kendi eşiyle öldürdüğü kişilerin arasında ilişki olduğu dedikoduları üzerine işlediğini itiraf ettiği bilgisi verildi.

Kadir Ç. ve Tayfur D.’nin ikisinin de kesilen organlarının olay mahallinde bulunmaması ve aynı şekilde öldürülmüş olmaları üzerine iki cinayetin bağlantısını inceleyen polis ekipleri olayı kısa sürede çözdü. Öldürülen Kadir Ç.,  bugün Çekiçler Köyü’nde toprağa verilirken, aynı şekilde öldürülen İmdat Tayfur D. otopsi için Adli Tıp Kurumu’nda bulunuyor.

HABERAKAR -
Facebook'ta Paylaş Twitter'da Paylaş YORUM YAZIN

YORUMLAR (0)

Bu habere henüz yorum yapılmadı.

YORUM YAZIN

* Tüm alanlar zorunludur.
: *
: *
: *
Doğrulama : *