» 
»
 

Aladağ'daki yurt yangını ile ilgili serbest bırakılan 4 kişi yeniden tutuklandı

Adana'nın Aladağ İlçesinde 12 kişinin hayatını kaybettiği yurt yangını ile ilgili tahliye edilen 4 yurt yöneticisi yeniden tutuklandı.

Adana'nın Aladağ İlçesinde 11'i öğrenci 12 kişinin yaşamını yitirdiği yurt yangını ile ilgili tuutklanan ve bir süre önce serbest bırakılan 4 dernek yöneticisi, avukatların itirazı üzerine yeniden tutuklandı.

Aladağ Cumhuriyet Başsavcılığınca yürütülen soruşturma kapsamında 29 Kasım 2016 tarihinde meydana gelen yurt yangını ile ilişkili olarak, kızı da yangında ölen yurt müdürü Cumali Genç, Aladağ Kur ve Okul Talebelerine Yardım Derneği başkanı İsmail Uğur ile dernek yöneticileri Ramazan Dede, Ramazan Keleş, Mahir Kılınç ve Mustafa Öztaş tutuklanmıştı.

Avukatların bilirkişi raporunda "tali kusurlu" oldukları gerekçesi ile Aladağ Sulh Ceza Mahlemesi'ne yapılan itirazın ardından 4 Aralık 2016'da tutuklanan şüphelilerden Ramazan Dede, Ramazan Keleş, Mahir Kılınç ile Mustafa Öztaş 22 OCak tarihinde tahliye edilmişti.

Tahliyenin arıdndan Adana Barosu Çocuk Hakları Komisyonu ile Sosyal Haklar Derneği'nde görevli avukatlar, tahliyelere itiraz etti. İtirazı değerlendiren Sulh Ceza Mahkemesi, 4 kişi hakkında yeniden tutuklama kararı verdi. KAzar üzerine 4 yönetici yeniden cezaevine gönderildi.

HABERAKAR -
Facebook'ta Paylaş Twitter'da Paylaş YORUM YAZIN

YORUMLAR (0)

Bu habere henüz yorum yapılmadı.

YORUM YAZIN

* Tüm alanlar zorunludur.
: *
: *
: *
Doğrulama : *