» 
»
 

Alanya'da FETÖ'cu 5 okula el konuldu ve adı değiştirildi

Antalya'nın Alanya İlçesinde bulunan 5 okula, Fetullahçı Terör Örgütü ile PDY bağlantılı olduğu gerekçesinden dolayı el konuldu. Okulların adı ise değiştirildi.

Fetullahçı Terör Örgütü'nün 15 Temmuz darbe kalkışmasında bulunmasının ardından başlatılan soruşturmalar kapsamında, Antalya'nın Alanya İlçesinde de FETÖ/PDY yani Fetullahçı Terör Örgütü ve Paralel Devlet Yapılanması ile bağlantılı olduğu belirlenen 5 okula el konuldu ve isimleri ise değiştirildi. FETÖ ile bağlantısı tespit edilen özel okullar tüm mal varlıklarıyla Milli Eğitim Müdürlüğü'ne devir edildi. Devir işlemlerinin sonrasında ise okullara 15 Temmuz şehitlerinin isimleri verildi.

İlçedeki 5 okulda şehitlerin isimlerinin yaşatılacağının altını çizen Alanya Kaymakamı Hasan Tanrıseven, 667 sayılı Kanun Hükmündeki Kararname ile el konulan okulların aslına uygun olarak değerlendirildiğini bildirdi. Devredilen okullarda 15 Temmuz şehitlerinin yanı sıra 15 Temmuz'un kahraman şehidi Ömer Halisdemir ve Coşkun Nazilli'nin adı verildi. Yapılan değişiklik sonucuna göre Alanya'da çeşitli semtlerde bulunan Özel Ufuk Ortaokulunun adı Şehit Ömer Halisdemir Ortaokulu, Özel Hayat Ufuk İlkokulunun adı Şehit Coşkun Nazilli İlkokulu olarak değiştirildi. Özel Ufuk Fen Lisesi, Özel Ufuk Anadolu Lisesi ile Özel Ufuk Anadolu Sağlık Meslek Lisesi'nin adı 15 Temmuz Şehitler Anadolu Lisesi ve Alanya Bilim ve Sanat Merkezi olarak değiştirilmiş oldu.

HABERAKAR -
Facebook'ta Paylaş Twitter'da Paylaş YORUM YAZIN

YORUMLAR (0)

Bu habere henüz yorum yapılmadı.

YORUM YAZIN

* Tüm alanlar zorunludur.
: *
: *
: *
Doğrulama : *