» 
»
 

Alanya'daki yangında hasar çok büyük

Antalya’nın Alanya ilçesinde okul, otel ve villaların bulunduğu makilik alanda yangın çıktı.

Türkiye’ye yaz aylarının gelmesiyle birlikte her yol yaşanmaya başlayan orman yangınlarının bu yılki en büyük olanı, Antalya'nın Alanya ilçesinde çıktı. İlçede bulunan okul, otel ve villaların olduğu makilik alanda çıkan yangına güçlükle müdahale edildiği öğrenildi. Bölgede bulunan değeri çok yüksek oluğu söylenen 1 villanın tamamen diğer 3 villanın da kısmen yandığı ifade edilirken, 1 seranın da kullanılamaz hale geldiği belirtildi.

Sapadere Kanyonunda cuma sabahı saat 10.00 itibariyle başlayan orman yangınının halen devam ettiği belirtilirken, bölgede bulunan tüm evlerin boşaltıldığı, itfaiye ekiplerinin havadan ve karadan söndürme çalışmalarına aralıksız olarak devam ettiği açıklandı.. Hava sıcaklığının son günlerde yüksek seviyelerde seyretmesinin yanı sıra bölgede çıkan rüzgarın artış göstermesi Alanya'da yabancıların yaşadığı Kargıcak bölgesinde yangının artmasına neden oldu. Bölgede çıkan rüzgar sebebiyle, muz bahçesi ve villalara sıçrayan yangına. ekipler tarafından alevlerin daha da büyümemesi için yoğun çaba harcanıyor. Yangın güçlükle kontrol altına alınırken, ekiplerin soğutma çalışmalarının devam ettiği bölgede 50 dönüm makilik ve ormanlık alanın yok olduğu tahmin ediliyor.

Yangında çıkan alevlere Antalya Büyükşehir Belediyesi ve Alanya Belediyesine bağlı olan 50 itfaiye ekibi karadan müdahale ederken, bir helikopter de havadan müdahale destek veriyor. Bölgeyi yoğun duman kaplarken, alevlerin yerleşim yerlerine sıçramaması adına itfaiye ekipleri tarafından yoğun mesai harcanıyor.

Kargıcak Mahallesi Muhtarı Ramazan Yıldırım, yangının çıkış nedeninin henüz netleşmediğini açıklarken,  Yangının elektrik tellerinden çıktığını düşündüklerini, bir elektrik telinin koptuğunu belirtti. -

HABERAKAR -
Facebook'ta Paylaş Twitter'da Paylaş YORUM YAZIN

YORUMLAR (0)

Bu habere henüz yorum yapılmadı.

YORUM YAZIN

* Tüm alanlar zorunludur.
: *
: *
: *
Doğrulama : *