» 
»
 

Alerji için gittiği hastanede karaciğerinde kist olduğunu öğrendi

Tarsus ilçesinde yaşayan üniversite öğrencisi genç kız, kaşıntı sebebi ile gittiği hastanede karaciğerinde portakal büyüklüğünde kist olduğunu öğrendi. Vücudundaki kaşıntılar sebebi ile birçok hastaneye başvuran kızın ciğerindeki kist alındı.

Mersin'in Tarsus ilçesinde yaşayan 19 yaşındaki üniversite öğrencisi Ezgi Sezer, alerjinin sebep olduğu vücudundaki kaşıntılar nedeni ile gittiği hastanede karaciğerinde portakal büyüklüğünde kist olduğunu öğrendi. Beslenme ve Diyetetik Uzmanlığı öğrencisi Sezer, alerji olması sebebi ile vücudundaki kaşıntılardan kurtulmak için birçok sağlık kuruluşuna başvursa da sonuç alamadı.

 

Uzun süre boyunca alerji tedavisi gören genç kız, eğitim için gittiği İstanbul’dan ailesinin yanına Tarsus’a geldi. Mersin’e geldikten sonra karnında şiddetli ağrılar hissetmeye başlayan Sezer, özel bir hastaneye kaldırılarak tedavi altına alındı. Genç kıza yapılan incelemelerde karaciğerinde portakal kadar büyük olan patlamış kist bulunduğu belirtildi.

İncelemelerin ardından hemen tedavisine başlanan 19 yaşındaki Sezer’in öncelikle safra yolları temizlenerek, pankreas ve karaciğerindeki salgıların döküldüğü yolları incelemeye yarayan ve ameliyat geçirmeden tedavi görülebilecek bir yöntem olan ERCP uygulandı. Ardından genç kıza kisthidatik ameliyatı yapıldı ve karaciğerdeki portakal büyüklüğündeki kist alındı. Ezgi Sezer, gazetecilere yaptığı açıklamada kaşıntılardan ve karın ağrısından kurtulduğunu ve eski sağlığına kavuşmasına yardımcı olan herkese teşekkürlerini sundu.

HABERAKAR -
Facebook'ta Paylaş Twitter'da Paylaş YORUM YAZIN

YORUMLAR (0)

Bu habere henüz yorum yapılmadı.

YORUM YAZIN

* Tüm alanlar zorunludur.
: *
: *
: *
Doğrulama : *