» 
»
 

Alerji'ye yeni tedavi: Bol deniz suyu ve güneş birebir...

Alerji tedavisinde yeni bir yöntem keşfedildi. Uzmanların açıklamalarına göre alerji tedavisinde güneş ve deniz suyu önemli bir rol oynuyor. Alerji ve İmmünoloji Uzmanı Doç. Dr. Akgül Akpınarlı'nın açıklamaları alerji problemine ışık tutuyor.

Yaz aylarında bir çoğumuzun problemi olan alerjiler için Alerji ve İmmünoloji Uzmanı Doç. Dr. Akgül Akpınarlı Antony, alerji olan özellikle gençler için öneri olarak duyulmamış bir tedavi yöntemi ile açıklama yaptı. Deniz suyu ve güneşin alerjiye iyi geldiğini ve alerji için doğal bir tedavi yöntemi olduğun söyleyen Dr. Antony "Deniz suyu senelerdir tedavilere çare oluyor, efsanelere göre deniz kızlarının ve balık adamların yaralarına deniz suyu iyi gelirmiş. Bunu keşfeden bir doktor ise bu tedavi yöntemini daha sonradan belirli hastalıklar üzerinde kullanmış" dedi.

Uzmanlar tarafınca yapılan araştırmalara göre, deniz suyunun insan kanında bulunan içeriklere, kaynaklara en yakın sıvı olduğundan, osmiyum, çinko, iyot, potasyum klorür, vanadyum dahil olmak üzere 80'dan fazla faydalı kaynağın deniz suyu içerisinde bulunduğunu ve kanıtlandığını belirtti...

Dr. Antony'nin açıklamalarının devamında, deniz suyu içerdiği amino asitler, eser elementler ve mineral tuzları ile insan vücudu ve kanı için tam bir vitamin deposu özelliği oldup, alerjik hastalıklar ile en doğal ve iyi tedavi yöntemlerinden birisidir. Özellikle de genç bireyler deniz suyundan ellerinden geldiğince faydalanmalılar. Deniz suyunda bulunan sülfat, potasyum klorür, magnezyum klorür ve kalsiyum karbonatta bulunan faydalı maddeler gençlere şifa niteliği taşımaktadır.

HABERAKAR -
Facebook'ta Paylaş Twitter'da Paylaş YORUM YAZIN

YORUMLAR (0)

Bu habere henüz yorum yapılmadı.

YORUM YAZIN

* Tüm alanlar zorunludur.
: *
: *
: *
Doğrulama : *