ALES 2017 başvuruları ne zaman yapılacak?

Yüksek lisans yapmak isteyen öğrencilerin 19 Kasım'da yapılacak ALES sınavı için başvuruda bulunmaları gerekiyor. ALES 2017 sınavı başvuruları ne zaman başlayacak? İşte detaylar...

Yüksek lisans yapmak için ALES 2017 sınavına girecek adayların başvurularını, 26 Eylül ile 4 Ekim tarihleri arasında yapması gerekiyor. Adayların, ÖSYM aday işlemleri sisteminden başvurularını yapmaları ardından da sınav ücretini ödeyerek, başvuru işlemlerini tamamlamaları gerekiyor. Bu yıl yapılan yeni düzenleme ile ALES puanının geçerlilik süresi 3 yıldan 5 yıla çıkarıldı. Öte yandan ALES sınavı soru sayısı ile süresi de düşürüldü.

Adaylar, ÖSYM aday işlemleri sistemine T.C kimlik numarası ve şifre ile giriş yapmalıdır. Başvuruda bulunacak adayların sistemdeki fotoğraflarının güncel olması gerekmektedir. Sistemdeki fotoğraf son 50 ay içerisinde çekilmiş bir fotoğraf ise güncel olarak kabul edilmektedir.

Fotoğrafı güncel olmayan adayların, başvuru merkezlerine giderek 5 TL karşılığında fotoğrafını güncellemesi gerekir. Adayların, kılavuzda yer alan ödeme seçeneklerinden birisi ile sınav ücretini ödemiş ve başvurusunu tamamlamış olması gerekir. Aksi takdirde sınav başvurusu geçersiz sayılacaktır.

HABERAKAR -
Facebook'ta Paylaş Twitter'da Paylaş YORUM YAZIN

YORUMLAR (0)

Bu habere henüz yorum yapılmadı.

YORUM YAZIN

* Tüm alanlar zorunludur.
: *
: *
: *
Doğrulama : *