» 
»
 

Alevlerin içine dalan baba 2 kızı ile birlikte can verdi

Karaman'ın Ermenek İlçesi'nde bir evde meydana gelen yangında çocuklarını kurtarmak için alevlerin arasına dalan baba, tavanın çökmesi sonucunda iki kızı ile birlikte yaşamını yitirdi.

Karaman'ın Ermenek İlçesinde, altı ahır olarak kullanılmakta olan iki katlı kerpiç evde meydana gelen yangında tavan çöktü. Baba, 2 çocuğunu kurtarmak için eve girdi. Ancak enkaz altında kalarak çocukları ile birlikte can verdi. Üç ayrı eve sıçrayan alevler, itfaiye ekipleri tarafından güçlükle kontrol altına alındı.

Olay, bugün saat 05.00 sıralarında Ermenek İlçesinin Gülpazar Mahallesi'nde meydana geldi. Ermenek Belediyesi'nde işçi olarak çalışan ve eşini geçtiğimiz yıl kaybeden 48 yaşındaki Kemal Sağlam'ın, iki kızı ile birlikte oturduğu, altı ahır olan iki katlı kerpiç evin birinci katında henüz bilinmeyen bir nedenle yangın patlak verdi.

Alevlerin hızla yükselmesi ile uyanan Kemal Sağlam kendini dışarıya attı. Ancak Sağlam, 19 yaşındaki kızı Zeynep ve 9 yaşındaki Ebru'yu kurtarabilmek için alevlerin arasına yeniden daldı. Toprak ve ahşaptan oluşan evin tavanı çöktü. Enkaz altında kalan baba ve iki kızı yaşamını yitirdi.

HABERAKAR -
Facebook'ta Paylaş Twitter'da Paylaş YORUM YAZIN

YORUMLAR (0)

Bu habere henüz yorum yapılmadı.

YORUM YAZIN

* Tüm alanlar zorunludur.
: *
: *
: *
Doğrulama : *