» 
»
 

Alışveriş merkezlerinde sivil polis denetimi

Terör nedeni ile güvenlik önlemlerini en üst seviyeye çıkaran alışveriş merkezlerinde yeni bir uygulama başladı. Müşteri gibi AVM'lere giden sivil polisler, güvenlik açıklarını belirleyip AVM yönetimine rapor sunuyor. Ayrıntılar haberde...

Son dönemlerde ülkemizde meydana gelen terör saldırılarının ardından alışveriş merkezlerinde (AVM) güvenlik tedbirleri elden bırakılmıyor. Geçtiğimiz seneye kadar AVM'lerde güvenlik önlemleri azaltılsın tartışmaları varken, şimdi ise bu alana yapılan yatırımlarda artış görüldü. Alışveriş merkezlerinde güvenlik, özel şirketler tarafından sağlanıyor. Fakat, sivil polisler de müşteri görünümünde AVM'de gözlem yaparak, güvenlik zafiyetlerini tespit ediyor ve bunları AVM'lere rapor olarak sunuyor.

Özellikle terör saldırılarının olduğu dönemlerde AVM'lere ziyaret sayıları oldukça azalıyor. AVM'lerdeki güvenlikçiler alanında uzman kişiler arasından seçiliyor. Askerler ve eski özel harekâtçılar tercih ediliyor. Yaşanan terör saldırısı olaylarından sonra yabancı markalar yerine yerli markalar sıraya giriyor.

İstanbul'da lüks tüketimin en önemli merkezlerinden biri olan ve yıllık 16.5 milyon kişinin ziyaret ettiği İstinyepark'da turist sayısı da bu yıl, geçtiğimiz yıla göre yüzde 30 oranında azaldı. Bununla birlikte de cirolarda düşüş gözlemlendi. AVM ve parakendeciler arasında da kira polemiği meydana geldi. Markaların ciroları arttı. Ancak kârlarda düşüş yaşandı.

HABERAKAR -
Facebook'ta Paylaş Twitter'da Paylaş YORUM YAZIN

YORUMLAR (0)

Bu habere henüz yorum yapılmadı.

YORUM YAZIN

* Tüm alanlar zorunludur.
: *
: *
: *
Doğrulama : *