» 
»
 

Almanya Dışişleri Bakanlığı Müsteşarı Markus Ederer'in TBMM ziyareti!

Almanya Dışişleri Bakanlığı Müsteşarı Markus Ederer, TBMM'yi ziyareti sırasında, 15 Temmuz gecesine dair izleri görmenin verdiği üzüntü hakkında açıklamalarda bulundu! Darbenin başarılı olması halinde Türkiye için büyük bir felaket olacağını ifade etti!

Almanya Dışişleri Bakanlığı Müsteşarı Markus Ederer, hukuk devleti kriterlerinin son derece önemli bir ayrıntı olduğunu, bireysel suç unsurundan yola çıkarak, bireysel suçun bağımsız mahkemeler huzurunda ele alınması, yargılanması ve gerektiğinde ceza alması gerektiğini belirtti.

Almanya Dışişleri Bakanlığı Müsteşarı Markus Ederer, TBMM’yi ziyaret etti. İnsan Hakları İnceleme Komisyonu Başkanı Mustafa Yeneroğlu ve Dışişleri Bakanlığı Müsteşarı Feridun Sinirlioğlu ile birlikte Başbakanlık ofisinde ve kulislerinde inceleme yapan Ederer, ardından gazetecilere açıklamada bulundu. 15 Temmuz’da yaralanan Türkiye’nin Berlin Büyükelçisi Hüseyin Avni Karslıoğlu’nu ziyaret ettiğini belirtti. Arından ise Dışişleri Bakanlığı Müsteşarı Sinirlioğlu ve İçişleri Bakanlığı Müsteşarı Altıok ile de görüştüğünü belirtti. Hala 15 Temmuz gecesine dair izleri görmenin, dost ülke temsilcisi ve mensubu olarak kendisini çok derinden üzdüğünü belirtti.

Darbenin başarılı olması halinde Türkiye için büyük bir felaket olacağını ifade eden Ederer, TBMM demokratlarının, milletvekillerinin meclislerini savunmaları konusunda pek de başarılı olmadıklarını belirtti.

HABERAKAR -
Facebook'ta Paylaş Twitter'da Paylaş YORUM YAZIN

YORUMLAR (0)

Bu habere henüz yorum yapılmadı.

YORUM YAZIN

* Tüm alanlar zorunludur.
: *
: *
: *
Doğrulama : *