» 
»
 

Almanya'da baltalı saldırgan dehşeti: 7 kişi yaralandı

Almanya Düsseldorf'da ana tren garında baltalı bir saldırganın yolculara saldırması sonucu 7 kişi yaralandı. Polis bir kişinin rastgele bir şekilde yolculara saldırdığını açıkladı.

Almanya'nın Düsseldorf kentinde meydana gelen baltalı saldırgan olayında polisin yaptığı açıklamaya göre 3'ü ağır 7 kişi yaralandı. Düsseldorf ana tren garındaki saldırıda bir kişinin rastgele yolculara saldırdığı, saldırganın ise kaçmaya çalışırken bir üst geçitten atlaması sonucu ağır yaralandığı bildirildi. Olay yerinde saldırganın kullandığı balta ele geçirilirken saldırgan da ağır yaralı olarak hastaneye kaldırıldı.

36 yaşındaki baltalı saldırganın Yugoslavya kökenli olduğu, Wuppertal kentinde ikamet ettiği ve psikolojik sorunları olduğu bildirilirken yaralı olarak gözaltına alındığı bilgisi de paylaşıldı.

Alman Haber Ajansı (DPA) söz konusu haberi eyalet polis sözcüsüne dayandırdı. Federal Polis ise Twitter üzerinden garın geçici olarak kapatıldığını ve tren seferlerinin durdurulduğunu açıkladı. Yolcuların tahliye edildiği ana tren garı ise bir süre sonra yeniden trafiğe açıldı.

HABERAKAR -
Facebook'ta Paylaş Twitter'da Paylaş YORUM YAZIN

YORUMLAR (0)

Bu habere henüz yorum yapılmadı.

YORUM YAZIN

* Tüm alanlar zorunludur.
: *
: *
: *
Doğrulama : *