» 
»
 

Almanya'da canlı bomba eylemi: 1 ölü 12 yaralı

Almanya'nın Bavyera eyaletinin Ansbach kentinde, kalabalığa girip eylemini gerçekleştiremeyen bir kişi restorana gelip üzerindeki bombayı patlattı. Patlamada 1 kişi öldü 12 kişi ise yaralandı.

Almanya'nın Bavyera Eyaleti'ndeki Ansbach kentindedün gece saatlerinde korkunç bir patlama gerçekleşti. Meydana gelen patlamada ilk belirlemelere göre, 1 kişi öldü 12 kişi yaralandı. Olayın bir canlı bomba eylemi olduğunu öğrenmek çok sürmedi. Olay yerine gelen polis ekiplerinin yaptığı incelemelere göre, bombayı patlatan canlı bomba hayatını kaybetti. Alman basınında yer alan haberlerde, kanlı eylemini gerçekleştirmek üzere daha çok kalabalık olan festival alanına giden bir kişi, bileti olmadığından dolayı oradan ayrılmak zorunda kalıyor. Daha sonrasında festival girişindeki bir restoranta giderek üzerindeki bombayı intilak ediyor.

Patlamanın şiddeti ile restorantta ciddi hasarlar meydana gelirken, restoranttaki 3'ü ağır 12 kişi ise yaralanıyor. Eylemcinin hayatını kaybettiği korkunç saldırıya Nürnberg Emniyet Müdür Yardımcısı Roman Fertinger açıklamada bulunuyor. Canlı bomba sırt çantasındaki patlayıcısını daha kalabalık bir alanda patlatmış olsaydı sonucun daha da kötü olabileceğini belirtiyor. Bavyera Eyaleti İçişleri Bakanı Joachim Hermann, failin iki bin kişilik festival alanına girmeye çalıştığını ancak giremediği için bombayı alanın giriş kısmında patlattığını ifade ediyor.

Almanya polisi, saldırıyı gerçekleştiren failin sırt çantasındaki bombanın oldukça güçlü olduğunu ve çok sayıda can kaybına yol açabileceğini vurguladı. Bomba parçalarının geniş bir bölgeye yayıldığı ve bu nedenle olay yeri incelemelerinin birkaç gün süreceği söyleniyor. Saldırının amacı ile ilgili henüz bir bilgi alınmış olsa da bunun bir intihar eylemi olduğu da şüpheler arasında yer alıyor. Eylemcinin 27 yaşında Suriyeli olduğu, geçtiğimiz sene iltica talebinde bulunduğu ve reddedildiği de öğrenildi. Kişinin, problemleri olduğu ve bu nedenle bir kez intihara kalkıştığı, klinikte bir süre tedavi gördüğü öğrenildi.

HABERAKAR -
Facebook'ta Paylaş Twitter'da Paylaş YORUM YAZIN

YORUMLAR (0)

Bu habere henüz yorum yapılmadı.

YORUM YAZIN

* Tüm alanlar zorunludur.
: *
: *
: *
Doğrulama : *