» 
»
 

Almanya’da termometreler eksi 26 dereceyi görecek

Alman yetkili kurumları, soğuk hava dalgasının etkisi altında olan Almanya'da hafta sonu itibari ile termometrelerin eksi 26 dereceyi göstereceğini açıklandı.

Dünya genelinde soğuk yağışlı ve karlı havanın ektisini gösterdiği ülkelerden Almanya birçok ülkede olduğu gibi son yılların en soğuk kışını yaşıyor. Alman Hava tahmincileri tarafından yapılan hava raporlarında, hafta sonu itibari ile Almanya'nın güneyinde 5 Ocak itibari ile yoğun kar ve fırtınanın etkili olacağı ayrıca Almanya’nın kuzeyinde ise 'Axel' fırtınasının ardından dondurucu soğukların etkisi altında kalacağı açıklandı.

DWD kurumda görev tapan meteorolog Lars Kirchhübe konuya ilişkin yaptığı bilgilendirmede, Almanya'nın güney kısmını kaplayan Alp Dağları eteklerine ve Kara Ormanlar bölgesinde soğuk ve yağışlı havanın etkisi ile kar kalınlığının 30 santimetreye ulaşacağı ifade edilen bölgede rüzgarın 80 kilometre hızla eseceği vurgulandı.

Almanya genelin bugün ve yarın buzlanma yaşanacağına dikkat çekilirken kuzey kısımların, kuzey kutbundan gelen soğuk havanın etkisinde kalacağını, fırtınanın saatte 110 kilometre hızla eseceği ve sıcaklığın 20 derece birden düşeceği ifade edildi.

 

HABERAKAR -
Facebook'ta Paylaş Twitter'da Paylaş YORUM YAZIN

YORUMLAR (0)

Bu habere henüz yorum yapılmadı.

YORUM YAZIN

* Tüm alanlar zorunludur.
: *
: *
: *
Doğrulama : *