» 
»
 

Almanya’dan havalanan İzmir uçağı Çanakkale’ye acil iniş yaptı

Almanya’nın Dusseldorf şehrinden havalanarak İzmir'e gitmekte olan uçak, uçuş esnasında aniden rahatsızlanan bir yolcu sebebiyle Çanakkale'ye acil iniş yaptı.

Alınan bilgilere göre Almanya’nın Dusseldorf şehrinden havalanıp İzmir yönünde ilerlemekte olan uçak, uçuş sırasında rahatsızlanan bir yolcu sebebiyle Çanakkale'ye acil iniş yaptı. 86 yaşında olduğu bilgisi alınan hasta, kalp masajıyla hayata döndürüldü.

Özel bilr yolcu firmasına ait uçakta bulunan 86 yaşındaki Hasan Deveci, Çanakkale semalarında iken henüz bildirilmeyen bir sebeple aniden rahatsızlandı. Pilot, vakit kaybetmeden Çanakkale Havalimanı ile temasa geçerek acil iniş için izin isteyerek, uçakta bir hasta olduğunu bildirdi. İniş için izni veren kule, uçak iniş yapmadan pistte ambulans hazır bulundurdu.

Deveci, uçak iniş yapar yapmaz ambulansa alınarak Çanakkale Devlet Hastanesi'ne sevk edildi. 112 görevlileri, yol boyunca 86 yaşındaki hastaya kalp masajı yaparak hayata döndürmeye çalıştı. Hastaneye getirilen Deveci'ye müdahale burada da devam etti. Deveci'nin sağlık durumunun ciddiyetini koruduğu öğrenildi...

HABERAKAR -
Facebook'ta Paylaş Twitter'da Paylaş YORUM YAZIN

YORUMLAR (0)

Bu habere henüz yorum yapılmadı.

YORUM YAZIN

* Tüm alanlar zorunludur.
: *
: *
: *
Doğrulama : *