» 
»
 

Almanya'yı sel vurdu 3 kişi hayatını kaybetti

Üç gündür etkili olan şiddetli yağışla mücadele eden Almanya'nın Baden Württemberg eyaletinde üç kişi hayatını kaybederken, yaşanan fırtına ve sel nedeniyle kentte hayat durdu.

Avrupa'nın birçok kendinde etkili olan sağnak yağış dün akşam saatlerinde Almanya'nın Yağışlar dün akşam Almanya'nın güney batısı Baden Württemberg eyaletinde etkisini iyice arttırarak fırtına ve sel baskınları gibi üzücü olaylar yaşanmasına sebep oldu. Arama kurtarma çalışmalarında görev yapan ikisi iftafiye eri olmak üzere, 3 kişi de hayatını kaybetti. Hayatını kaybeden üçüncü kişinin garajda mahsur kalarak boğulduğu bildirildi. Öte yandan bölgede bulunan kara yollarında su baskınları nedeniyle ulaşım dururken, bazı caddelerde su seviyesinin 1 metreye kadar ulaştığı ifade ediliyor. Dağlık olan bu bölgede heyelan olma tehlikeside çok yüksek. Üzücü can kayıplarına sebep olan sağnak yağışın aralıklarla yerini doluya bırakması sebebiyle bir çok araç ve binalarda maddi zarar oluşmuş durumda.

Württemberg İçişleri Bakanı Thomas Strobl yaşananlardan dolayı büyük üzüntü duyduğunu dile getirerek ölenlerin ailelerine taziyelerini sundu. Yolların taş ve çalılla kaplandığını dile getirerek ölü sayısının daha fazla artmamış olmasından dolayı mutlu olduklarını dile getirdi.

Fransa'da da etkisini gösteren yağış tarafikte aksamalara neden olurken, bölgede bulunan 'Monceau' parkında geçtiğimiz hafta doğum günü kutlaması yapan bir grup yağışın başlamasıyla ortaya çıkan şimşeklerden kaçmak için bir ağacın altına sığınmış ve şans eseri altında bulundukları ağaca isabet eden yıldırım nedeni ile çocuklardan biri ağır yaralanmıştı. Çocuğun durumunun ağır olduğu ve doğum gününe katılan diğer 9 çocuğun ise hafif yaralandığı öğrenildi.

HABERAKAR -
Facebook'ta Paylaş Twitter'da Paylaş YORUM YAZIN

YORUMLAR (0)

Bu habere henüz yorum yapılmadı.

YORUM YAZIN

* Tüm alanlar zorunludur.
: *
: *
: *
Doğrulama : *