» 
 

Altın düşüşte! Gram ve çeyrek altın fiyatı bugün ne kadar?

Altın fiyatlarının yükselişten tekrar düşüşe geçmesi ile yatırımcıların gözü altın fiyatlarına çevrildi. Peki çeyrek altın ve gram altın fiyatları bugün ne kadar oldu? Detaylar haberde...

Yatırımcısı tarafından merakla takip edilen altın fiyatları, bayramdan sonra bir hareketlilik dönemine geçmişken geçtiğimiz hafta başında değeri giderek yükseldi. Ancak haftanın ortasında düşüşe geçti. Hem hediyelik hem de en iyi yatırım aracı olan altının fiyatları da bu yükseliş ve düşüşün ardından büyük merak konusu oldu. Peki bugün çeyrem altın ve gram altın ne kadardan alıcı buluyor? Kapalıçarşı'da altın fiyatları ne durumda?

24 ayar külçe altının gram satış fiyatı 127,30 lira, Cumhuriyet altını satış fiyatı 852,00 lira oldu. Kapalıçarşı'da 24 ayar külçe altının gram satış fiyatı ise 127,30 lira, Çeyrek altın fiyatı 209 lira, Cumhuriyet altını ise 852 liradan işlem görüyor. Altının gram fiyatı, yüzde 0,2 artış gösterdi ve bugün 127,1 liradan işlem görüyor. Altının gram fiyatı yüzde 0,3 düşüşle 126,98 liradan alıcı buluyor.

Çeyrek altın geçen hafta düşüşten dolayı 205 lira iken, yeni haftada çeyrek altın 209 liradan başladı. Kapalıçarşı'da ise Cumhuriyet altını 852 liradan satılıyor. Anadolu Ajansı Finans Analisti İslam Memiş'in yaptığı açıklamalara göre, altındaki düşüşler yatırımcısına fırsat verdiğini, altının ons fiyatında 1.309-1.319 dolar ve gram fiyatında ise 125,50-127,50 lira aralığında işlem gördüğünü dile getirdi.

HABERAKAR -
Facebook'ta Paylaş Twitter'da Paylaş YORUM YAZIN

YORUMLAR (0)

Bu habere henüz yorum yapılmadı.

YORUM YAZIN

* Tüm alanlar zorunludur.
: *
: *
: *
Doğrulama : *