» 
 

Altın düşüyor! 5 Ekim Çeyrek altın fiyatı merak ediliyor

Hem yatırım hem de hediyelik olarak tercih edilen altın fiyatları 5 Ekim'de güne düşüş ile başladı. Geçtiğimiz haftadan bu yana yükselişte olan alın bu hafta düşmeye başladı. Peki düşüş ne zamana kadar devam edecek? 5 Ekim Çeyrek altın ne kadar? Detaylar haberde...

Altın fiyatları sabah hareketlenerek düşüşe geçti. Dalgalanmalar sürerken, 2 Lira düşen Çeyrek altın fiyatı 201,5086 Liradan alınıyor ve 206,0844 Liradan satılıyor. Gram altın ise 125,3784 Liradan görülürken 125,4407 Liradan işlem görüyor. Yatırım amaçlı olarak tercih edilen altın, 5 Ekim'de düşüş gördü. Altının onsu ise 3 ayın dibine doğru ilerleren, gün içerisinde altının kilogram fiyatı yaklaşık 1000 dolar ucuzladı. Küresel piyasalarda, ABD Merkez Bankas'nın FED'in faiz artırımına gideceğine ilişkin beklentiler doları yükseltirken altını ise düşürdü. Sabah saatlerinde bir hareketlenme yaşanarak altının onsu gün sonuna kadar 1.281 dolara kadar çekildi. Sabah saatlerinde gram altın 128 Lira iken gün sonuna kadar 126 Liraya çekildi. Çeyrek altın ise 210 liradan düşerek 203 ile 205 aralığında seyretti.

Anadolu Ajansı Finans Analisti İslam Memiş'in değerlendirmelere göre, FED ve ABD başkanlık seçimi sonuçlarının belirsiz olması altının ons fiyatında satış baskısına sebep oldu. Bu önemli etkenden dolayı ise küresel piyasalarda doların yönü yatırımcılar tarafından yakından takip edilirken, yatırımcısı tedirgin ise güvenli bir liman arayışı altına talebi artırabilir. Yurt içindeki piyasalarda doların yükselişlerine devam etmesi durumunda gram altın fiyatının 129 liraya yükselebileceğini belirten Memiş, bugün altının 126,50 lira ile 127,50 lira aralığında işlemler gerçekleştirilmesi beklediğini ifade etti.

HABERAKAR -
Facebook'ta Paylaş Twitter'da Paylaş YORUM YAZIN

YORUMLAR (0)

Bu habere henüz yorum yapılmadı.

YORUM YAZIN

* Tüm alanlar zorunludur.
: *
: *
: *
Doğrulama : *