» 
 

Altın fiyatları 26.12.2016 için ne kadar oldu?

Uluslararası piyasalarda yılbaşı ve Noel tatillerinin devam etmesi ile altın fiyatları yatay seyrini sürdürüyor. Peki, 26 Aralık için altın fiyatlarında son durum ne? Kapalıçarşı'da çeyrek altın ne kadar oldu? Detaylar haberde...

Asya piyasalarındaki düşük işlem hacmi ile geçtiğimiz hafta 1.134 dolar seviyelerinden altının ons fiyatı işlem görüyor. Bu gün ABD ve Avrupa piyasalarının neredeyse tamamı Noel tatili dolayısı ile kapalı olacak. Altının gram fiyatı geçtiğimiz cuma günü 127,2 lirayı görmesinin sonrasında yükselişe geçerek haftayı 128 liradan tamamlamıştı. Yeni haftaya düşüş ile başlayan gram altın, 26 Aralık 2016 saat 10.25 itibari ile 127,9 liradan alıcı buluyor. Kapalıçarşı'da çeyrek altın 210, Cumhuriyet altını ise 855 liradan işlem görüyor.

Anadolu Ajansı Finans Analisti İslam Memiş, geçtiğimiz hafta altın fiyatlarının dar bir bant içerisinde hareket ettiğini belirterek, yatırımcıların tatilde olmasından dolayı bu hafta da altının benzer bir seyir izlenebileceğini dile getirdi. Teknik açıdan altın fiyatlarındaki genel görünümün negatif olduğunu vurgulayan Memiş, geçtiğimiz haftalarda, yükseliş isteğinin beklentileri karşılamadığını görerek, Avrupa bankacılık sektöründe yaşanan problemlerin küresel piyasalarda doların güçlü kalmasını sağladığını ifade etti.

HABERAKAR -
Facebook'ta Paylaş Twitter'da Paylaş YORUM YAZIN

YORUMLAR (0)

Bu habere henüz yorum yapılmadı.

YORUM YAZIN

* Tüm alanlar zorunludur.
: *
: *
: *
Doğrulama : *