» 
 

Altın fiyatları 7 Ekim'de tepetaklak oldu!

Yatırımcıların gözü düşüşe geçen altına çevrildi. Düşüş eğilimini sürdüren çeyrek altının fiyatı 124,2 liradan işlem görüyor. Kapalıçarşı'da bugün altın fiyatları ne durumda?

Altın yatırımcıları ekonominin gücünü görmek ve bu sene içerisinde herhang, bir faiz artırımının olup olmayacağını değerlendirmek için Cuma günü açıklanacak ABD tarım dışı istihdam verisine gözler çevrildi. Üç ayın en düşük seviyesini gören altın dün yüzde 0,3'lük düşüş yaşayarak 124,3 liradan günü tamamladı. Bugün sabah saat 10.45 itibari ile altın düşüş eğilimine devam ettirdi ve 124,2 liradan alıcı buldu. Kapalıçarşı'da bugün altın fiyatları ise şu durumda; Çeyrek altın fiyatı 204 lira, Cumhuriyet altını 832 liradan satılıyor. Antının ons fiyatı ise yüzde 0,25 düşerek 1.264 dolar seviyesinde işlem gördü.

Anadolu Ajansı Finans Analisti İslam Memiş'in değerlendirmelere göre, altının ons fiyatı düşüşe devam ediyor. Özellikle dün ABD'de açıklanan ISM imalat dışı PMI verisinin beklentilerin üzerinde olması ABD'nin dolarına güç kazandırmış durumda. Öte yandan Cuma günü açıklanacak ABD tarım dışı istihdam verisine kadar altının ons fiyatının 1.260 dolar seviyesinin altına düşmesini beklemediğini vurgulayan İslam Memiş, ABD tarım dışı istihdam verisinin açıklanmasının ardından altının yönünde daha net bir belirleme olacağını ifade etti. Altının ons fiyatının bugün 1.265 ile 1.280 dolar ve gram altın fiyatında 124 ile 125,50 lira aralığında işlem göreceğini dile getirdi.

HABERAKAR -
Facebook'ta Paylaş Twitter'da Paylaş YORUM YAZIN

YORUMLAR (0)

Bu habere henüz yorum yapılmadı.

YORUM YAZIN

* Tüm alanlar zorunludur.
: *
: *
: *
Doğrulama : *