» 
 

Altın fiyatları bugün ne kadar? Çeyrek altın fiyatlarında son durum

Altın fiyatları bugün (16 Mayıs) ne kadar oldu? Yatırımcıları haftaya toparlanma isteğiyle başlayan altının ons fiyatının, Amerika'daki tahminlerin tutmaması nedeniyle yükselişini sürdürdüğünü ifade etti. Altın fiyatları için haberimize bir göz atın.

Bugün belirlelen değerler göz önüne alındığında, Kapalıçarşı'daki 24 ayar külçe altının gram  satış fiyatı 141 lira 30 kuruş, Cumhuriyet altınının satış fiyatı 945,00 lira olarak belirlendi. Dün döviz kurlarında belirli bir düşüş yaşanmıştı, bugün de bu düşüşle aynı çizgide ilerleyerek 140,2 liraya kadar gerileyen gram altının fiyatıysa Salı gününü bir önceki kapanışa göre yüzde 0,49 azalışla 140,3 liradan tamamlamış oldu.

Altının ons fiyatı küresel piyasalarda azalan dolar talebine bağlı şekilde, yüzde 0,4 değer kazanarak 1.235 dolara çıktı.
Döviz kurlarında düşüşün Salı günü de devam etmesine karşılık olarak gram altın, uluslararası piyasalarda altının ons fiyatındaki artışla 141,0 lira sınırına kadar çıkarak 140,5-141,0 bandında dengeye oturdu. Aynı zaman dilimlerinde Kapalıçarşı'daki çeyrek altın 231 lira, Cumhuriyet altını ise 943 liradan alıcı buldu.

Haftaya toparlanma isteğiyle başlayan altının ons fiyatının, ABD'de son dönemde açıklanan verilerin beklentileri karşılamamasından ötürü yükselişinin devam ettiği yetkililerce ifade edilen bir diğer bilgi olarak göze çarpmakta. Altının ons fiyatında 1.227 dolar seviyesinin kritik destek konumuna geldiğini de belirten yetkililer, yurt içi piyasalarda dönen dolar kurlarının düşüş yaşaması sebebiyle altının gram değerindeki fiyat düşüşlerinin engellendiği de tahminler arasında yer almakta.

HABERAKAR -
Facebook'ta Paylaş Twitter'da Paylaş YORUM YAZIN

YORUMLAR (0)

Bu habere henüz yorum yapılmadı.

YORUM YAZIN

* Tüm alanlar zorunludur.
: *
: *
: *
Doğrulama : *