» 
 

Altın fiyatları yeniden yükselişe geçti

Altının gram fiyatı yüzde 0,1 yükselişle 129 liradan işlem görüyor. Kapalıçarşı'da ise Cumhuriyet altını 865 liradan, çeyrek altın ise 212 liradan satılıyor.

Ülkemizde hem yatırım hem de hediyelik olarak en çok tercih edilen altının fiyatı güncel olarak merak ediliyor. Altının gram fiyatı fün 127 liraya kadar gerilemişti. Ancak bugün sabah saat 10.55 sıraları itibari ile altın yeniden yükselişe geçerek 129 lira seviyelerinde dengeledi. Kapalıçarşı'da çeyrek altın fiyatı 212 lira olurken, Cumhuriyet altını ise 865 liradan alıcısını buluyor.

Düne göre bugün 0,1 yükseliş gören altının gram fiyatı 129 liradan işlemgörüyor. Altının ons fiyatı ise dün bin 211 liraya kadar geriledi. Şu dakikalar itibariyle ise 0,6 artışla bin 225 dolardan işlem görüyor. Anadolu Ajansı Finans Analisti İslam Memiş, altının son altı ayın en düşük seviyesini test ettiğini hatırlatarak, altının gram fiyatının dün yurt içi piyasalarda doların tarihi zirveleri test etmiş olmasına rağmen günü tamamladığını belirtti.

Altının düşüşünü geciktiren nedeninin dolar kurunun güçlü olmasına bağlayan Memiş, dolar kurunda meydana gelebilecek kâr satışlarının altının gram fiyatında sert düşüşlere neden olabileceğini dile getirdi. Buna bağlı olarak da altının gram fiyatının 126,50 liradan 125 lira seviyelerine gerileyebileceğini söyledi. Bugün altının ons fiyatında 1.212-1.237 dolar ve gram fiyatında 128-130 lira aralığında işlemler gerçekleştirileceği analizinde bulundu.

HABERAKAR -
Facebook'ta Paylaş Twitter'da Paylaş YORUM YAZIN

YORUMLAR (0)

Bu habere henüz yorum yapılmadı.

YORUM YAZIN

* Tüm alanlar zorunludur.
: *
: *
: *
Doğrulama : *