» 
 

Altın fiyatlarında son durum! Gram ve çeyrek altın...

Altın fiyatlarının düşmesiyle satışlar arttı. Aylardır bu şekilde bir düşüşün olmaması, yatırımcılarına yol açtı. Peki, gram altın ve çeyrek altın fiyatı ne kadar oldu?

Hem yatırım hem de hediyelik amacı ile tercih edilen altındaki hareketlenmeler devam ediyor. Aylardır bir yükselen bir düşen altın bugün 3 ayın sonunda en düşük seviyesi yakınında işlem gördü. Altındaki dalgalanmanın ardından gözler 6 Ekim için altın fiyatlarına çevrildi. Ons altın fiyatları sene başından bu yana en önemli yatırım olarak tercih edildi. Gram altına benzer şekilde çeyrek altın da yüzde 26 değer kazandı. Altının yükseldiği dönemlerde FED'in faiz kararının açıklanmasının beklenişi ve Brexit büyük etken oldu. Şimdi ise altın, doların küresel değer kazanmasının etkisi ile düşüş yaşamaya başladı. Öte yandan önümüzdeki ay yapılacak olan ABD'de başkanlık seçimlerinde Clinton'ın önde olması altın fiyatlarının düşmesinde ciddi bir faktör oluyor. Peki altın bugün Kapalıçarşı'da ne kadardan işlem görüyor?

İstanbul Kapalıçarşı'da 125 liradan alınan 24 Ayar Külçe Altının gramı 125,20 liradan, 22 Ayar Bileziğin gramı 118 liradan, Tam ziynet 806 Liradan alınıyor ve 821 liradan satılıyor. Yarım Ziynet 400 liradan alınıyor ve 410 liradan satılıyor. Çeyrek ziynet ise 200 liradan alınıyor ve 204,75 liradan satılıyor. Cumhuriyet Ata altın ise 822 liradan alınıyor 837 liradan satılıyor.

HABERAKAR -
Facebook'ta Paylaş Twitter'da Paylaş YORUM YAZIN

YORUMLAR (0)

Bu habere henüz yorum yapılmadı.

YORUM YAZIN

* Tüm alanlar zorunludur.
: *
: *
: *
Doğrulama : *