» 
 

Altının gramı 1 Mart sabahı hangi seviyede? Dolar ne kadar oldu?

Dün 147 lira sınırına çıkan altının gramı 1 Mart çarşamba sabahı yeniden düşüşe geçti ve şu sıralar 145.5 lira seviyelerinden işlem görüyor. Çeyrek altın ve Cumhuriyet altınında fiyat ne durumda, dolar ne kadar oldu detaylar haberimizde...

Dolar kurunda Fed açıklamaları sonrası oluşan yükselişle birlikte altının gramı da dün 147 lirayı gördü. Altının gram fiyatı yüzde 0,86 kazandığı değer sonrasında bugün ise 0,6 azalarak 145,5 seviyelerine geri çekildi. Analistler altın fiyatlarında son günlerde geniş bant içinde meydana gelen dalgalı hareketlerin piyasadaki belirsizlikten kaynaklandığını bildirirken, ABD Merkez Bankası (Fed) üyelerinin açıklamaları sonrası dolar kuruna paralel dalgalanmalar da yaşanıyor. Kapalıçarşı'da çeyrek altın 1 Mart sabahı saat 10.00'da 239 liradan, Cumhuriyet altını 974 liradan satılmakta. Altının bu sabahki ons fiyatı ise yüzde 0,6 düşerek 1.244 dolardan işlem görüyor.

DOLAR NE KADAR OLDU?

Fed başkanlarından yapılan açıklamalarda faiz artırma ihtimalinin çok güçlendiği belirtilmiş, seçimlerden sonra canlanan piyasada küçük ve orta ölçekli işletmelerin güçlü kar ettikleri ifade edilmişti. Fed'in bir sonraki faiz artışı için kesin bir tarih vermekten kaçınılan açıklamada Mart ayında faiz artışı için ciddi bir değerlendirme yapılacağı da belirtilmişti. Fed faiz artışı beklentilerindeki yükseliş, doların değer kazanmasına yol açtı. Şu sıralar dolar 3,6551 liradan satılıyor.

HABERAKAR -
Facebook'ta Paylaş Twitter'da Paylaş YORUM YAZIN

YORUMLAR (0)

Bu habere henüz yorum yapılmadı.

YORUM YAZIN

* Tüm alanlar zorunludur.
: *
: *
: *
Doğrulama : *