» 
 

Altının gramı yükseliyor bugün çeyrek altın kaç liradan satılıyor

Son dönemde artış trendinde olan altın fiyatları bugün de aynı ivmeyi sürdürdü. Bugün altının gramı ne kadar ve çeyrek altın ile cumhuriyet altını kaç paradan alıcı buluyor detaylar haberimizde…

Gram altın fiyatı dün son olarak 120,56 lira seviyesinde çıkmasının ardından gün sonunda 120 lira olmuştu. Bugün ise altının gram fiyatı 121,07 ve saat 10.15 itibariyle düne göre yüzde 0,8 yükselmiş durumda. Uzmanların görüşlerine göre altın fiyatlarında yaşanan bu kısa süreli yükselişler değerlendirilerek satış imkanı yaratırken, mayıs ayı içinde altın almayı düşünenlere ise biraz daha beklemeleri yönünde tavsiyeler geldi.

Altın ve Para Piyasaları Uzmanı İslam Memiş yaptığı açıklamada dün altın fiyatlarında fazla yükselme ya da düşme olmadığını belirtti ve bugün toparlanma isteği ile altının ons fiyatında 1285 dolar seviyelerinin görülebileceğine işaret etti. Memiş altının gram fiyatı için ise 122 lira seviyesini test edebileceğini ifade etti.

Dün yüzde 0,2 yükseliş gösteren altının onsu günü 1266 dolarda tamamlamışken bugün ise şu saatlerde altının onsu 1270 dolardan satılıyor. Saat 1.15 itibariyle Kapalıçarşı çeyrek altın fiyatı 198 lira, cumhuriyet altını 808 lira olarak işlem görüyor.

HABERAKAR -
Facebook'ta Paylaş Twitter'da Paylaş YORUM YAZIN

YORUMLAR (0)

Bu habere henüz yorum yapılmadı.

YORUM YAZIN

* Tüm alanlar zorunludur.
: *
: *
: *
Doğrulama : *