» 
»
 

Amasra'ya ulaşım artık deniz yolu ile sağlanabilecek

Doğasıyla, deniziyle mükemmel manzarasıyla Türkiye’nin göz bebeklerinden biri olan Amasra, yeni yapılan yolcu ve yat limanı projeleri ile artık denizden de turistleri karşılayacak.

Memleketimizin saymakla bitmez doğal güzelliklerinin yer aldığı sayısız yerlerinden biri Amasra. Hem tarihi hem de doğal yapısı ile yerli ve yabancı turistleri kendisine hayran bırakan bu eşsiz ilçede şimdi yepyeni bir telaş var. Her sene toplamda yaklaşık 600 bin turistin ziyaret ettiği Amasra’ya deniz yoluyla ulaşım imkanı mümkün hale getiriliyor.

Yolcu imanı tamamlanan bölgenin en önemli turizm merkezinde yakın bir zaman içinde yıllık yerli ve yabancı turist sayısını 1 milyona çıkarmayı hedeflediklerini belirten Belediye Başkanı Emin Timur, Bartın-Amasra karayolunda hayata geçirilen tünelin de bu çerçevede büyük katkı sağladığının altını çizdi.

Kendine has yemekleri ve doğal dokusuyla herkesin dikkatini çeken Amasra’da yürütülen yenileme ve restorasyon çalışmaları hazırlandığı belirten Timur, Amasra Büyük Liman hakkında da bilgiler verdi. Proje kapsamında virajlı ve dar yollar nedeniyle ulaşımın zorlukla sağlandığı alanda yapılan tünel sayesinde ziyaretçi sayısında da artış olduğunu belirten Timur, 240 metre uzunluğundaki “Yolcu İskelesi ve Yat Limanı Projesi” ile de Avrupa ve Asya ülkelerinden sonra Arap ülkelerinden de artık turistlerin bölgeye gelmeye başladıklarını belirtti.

Bu yaz da aynı şekilde herhangi bir ulaşım sorununa mahal vermeden hazırlıklarını yaptıklarını belirten Timur, bölgeye yapılan yatırımların ve kazandırılan eserlerin ilçedeki turist yoğunluğuna direk etki ettiğini ve bu sayede her geçen yıl yerli ve yabancı turist sayısında artış kaydedildiğini dile getirdi.

HABERAKAR -
Facebook'ta Paylaş Twitter'da Paylaş YORUM YAZIN

YORUMLAR (0)

Bu habere henüz yorum yapılmadı.

YORUM YAZIN

* Tüm alanlar zorunludur.
: *
: *
: *
Doğrulama : *