» 
 

Amelie filminin başrol oyuncusu Audrey Tautou Antalya'ya geliyor

“Amelie” filminde sergilediği başarılı oyunculuğu ile dünya çapında sevilen bir oyuncu olamayı başaran Fransız yıldız Audrey Tautou, “Sonsuzluk / Éternité” filmi ile 53. Uluslararası Antalya Film Festivali’ne konuk oluyor.

Her yıl Antalya Büyükşehir Belediyesi vasıtası ile Ekim ayının 16-23'ü arasında düzenlenen ve bu yıl 53.’sü gerçekleştirilecek olan Uluslararası Antalya Film Festivali, dünya sinemasının ne beğenilen kadın oyuncularından Audrey Tautou’yu ağırlıyor...

Antalya Büyükşehir Belediyesi Başkanı ve Festival Başkanı Menderes Türel ev sahipliğinde düzenlenen 16 Ekim Pazar açılış gecesinde ünlü oyuncuya Altın Portakal Onur Ödülü takdim edilecek. Gecede Fransa’da hayatını sürdüren Vietnamlı usta yönetmen Tran Anh Hung’un yönettiği “Sonsuzluk/Éternité” adlı epik filmin gösteriminde yapılacak.

1976 yılında Fransa’da dünyaya gelen güzel oyuncu, ilk olarak 2001 yılında Ammelie isimli sinema filminde Amélie Poulain karakterine hayat vermiş, dünya çapında gösterime giren film sayesinde çok geniş bir hayran kitlesine kavuşmuştur. 2006 yılında Dan Brown tarafından yazılan ve sinemaya uyarlanan Da Vinci Şifresi filminde ise Sophie Neveu karakterine hayat veren güzel oyuncu ününe ün katmıştır.

 

HABERAKAR -
Facebook'ta Paylaş Twitter'da Paylaş YORUM YAZIN

YORUMLAR (0)

Bu habere henüz yorum yapılmadı.

YORUM YAZIN

* Tüm alanlar zorunludur.
: *
: *
: *
Doğrulama : *